قضیب‌لیسی
Wiki-fellatio02.png
ویژگی‌ها
نوع فعالیت آمیزش جنسی دهانی و آمیزش‌های غیر دخولی
اعضا مرتبط مرد کیر خود را در دهان شریک جنسی خود قرار می‌دهد.
محدویت دفعات ندارد
زمان انجام برای لذت و یا برای پیش‌نوازش
جنسیت زوجین مخالف و یا دو مرد باهم
تحریک
تحریک در مردها کیر
سلامت و ایمنی
بیماری محتمل در صورت آلودگی بیماری‌های آمیزشی، تبخال تناسلی
ادیان
دیدگاه اسلام جایز با همسر شرعی و قانونی
دیدگاه مسیحیت جایز
دیدگاه دیگر ادیان جایز
پانویس
پانویس در برخی از نمونه‌ها کیرخوری فقط صورت و یا سر را لمس می‌کند؛ در حالی در برخی دیگر این عمل شامل موارد بیشتری نیز می‌شود.

قضیب‌لیسی، احلیل‌نوازی، کیرخوری و به فارسی افغانستان کیر چوشی (به انگلیسی: Fellatio) یا بلوجاب به نوعی آمیزش جنسی دهانی به شکل تحریک دهانی آلت تناسلی مرد توسط شریک جنسی یا خود شخص (خودقضیب‌لیسی) گفته می‌شود. این عمل شامل تحریک جنسی آلت تناسلی توسط دهان، لب، زبان و حلق است. این عمل به منظور نزدیکی فیزیکی یا تحریک شهوانی به کار می‌رود. برای بسیاری از مردان، این عمل یک برانگیزاننده جنسی است که توسط شریک جنسی، به منظور شروع کردن عشق‌بازی، برانگیختگی جنسی و نهایتاً آمیزش جنسی به کار می‌رود. به‌ویژه در میان مردان همجنس‌گرا رواج دارد.

از آنجا که گیرنده این عمل جنسی مرد است، دهنده می‌تواند مرد یا زن باشد. وقتی گیرنده به زور آلت خود را در دهان دهنده وارد می‌کند آن را ایروماسیون (Irrumation) می‌نامند. سکس دهانی وقتی برای یک زن انجام شود به فرج‌لیسی معروف است.

در قوانین حقوقی بعضی کشورها، سکس دهانی نوعی دخول شمرده می‌شود. حال آن که بقیه کشورها فاقد قوانین حقوقی لازم برای شناسایی و مجازات این عمل جنسی در موارد ناخواسته‌اند. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران دربارهٔ این عمل این‌گونه ابراز نظر کرده‌است که خوردن و بوسیدن آلت در زناشویی «شرعاً حرام نیست و فی نفسه اشکال ندارد ولی باید از خوردن خبائث و منی اجتناب گردد.»

محتویات

چگونگی انجام

این عمل جنسی با فروبردن آلت تناسلی مرد در دهان شریک جنسی و عقب و جلو بردن سر انجام می‌شود. شخص دریافت کننده نباید سر طرف مقابل را گرفته یا آلت جنسی خود را در دهان او فروکند و شخص ارائه دهنده باید دندان‌های خود را با لب‌هایش بپوشاند. چرا که تماس دندان‌ها می‌تواند برای شخص دریافت کننده دردناک باشد. اگرچه برخی افراد به خوردن منی تمایل دارند با این وجود انزال در دهان باید با توافق دو طرف انجام گیرد چرا که خوردن منی می‌تواند با مشکلاتی اعم از خفگی به دلیل چسبناک بودن مایع انزال باشد.

نگارخانه

نشان درگاه درگاه سکسوالیته