دو مرد در حال انجام عمل کیربه‌کیرمالی.

فروت یا کیربه‌کیرمالی (به انگلیسی: Frot، به معنی «مالیدن»)، گونه‌ای آمیزش جنسی بی‌دخول مرد با مرد است که در آن دو مرد آلت‌های تناسلی خود را به یکدیگر می‌مالند. این اصطلاح توسط هم‌جنس‌گراهای مرد که مخالف انجام عمل آمیزش جنسی مقعدی بودند، مورد استفاده قرار گرفت. این عمل امروزه ممکن است دربر دارنده رفتارهایی شود که گونه‌ای آمیزش جنسی به حساب نمی‌آیند. کیربه‌کیرمالی به سبب خاصیت بی‌دخول بودن گونه‌ای آمیزش جنسی امن محسوب می‌شود که در آن ریسک ایدز کم است اما بیماری‌های آمیزشی پوستی همچون پاپیلوم و شپش عانه که حتی زمانی که زخمی هم در کار نباشد، با این عمل واگیر هستند.

لذت

عمل کیربه‌کیر مالی از آنجا که هر دو مرد عصب‌های لگام و همچنین حشفه آلت یکدیگر را به طور هم‌زمان تحریک می‌کنند، می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد.

امنیت

در این عمل همان‌طور که گفته شد به سبب غیر دخولی بودن، احتمال بیماری‌های آمیزشی که از راه تماس مستقیم غشاء مخاطی و مذی یا منی دو فرد با یکدیگر منتقل می‌شوند بسیار کم است. اچ‌آی‌وی از این دست است و از راه کیربه‌کیرمالی منتقل نمی‌شود. با این حال برخی بیماری‌ها همچون پاپیلوم (که سبب ایجاد زگیل تناسلی می‌شود) و شپش عانه از این طریق قابل انتقالند. واکسیناسیون ایدز در دسترس است.

میزان شیوع

بر پایه تحقیقی در سال ۲۰۱۱ که توسط مجله پزشکی جنسی انجام شد، مشخص شد که از میان ۱٬۳۰۰ روش آمیزش جنسی، ۱۶٪ شامل بغل کردن عاشقانه شریک جنسی، بوسیدن لب‌های شریک جنسی، خودارضایی تنهایی، خودارضایی برای شریک جنسی، خودارضایی با شریک جنسی و مالش آلات تناسلی به یکدیگر بوده است.

جستارهای وابسته

نشان درگاه درگاه تمایل جنسی در انسان

مطالعه بیش‌تر

  • Olivia Judson. , Dr. Tatiana's Sex Advice to All Creation (2002)