چری کیوکیو ۳
Chery QQ in Pakxe Laos.jpg
دید کلی
شرکت چری اتومبیل
نام مستعار Chery QQ3
چری آی‌کیو (شیلی)
Chery Sweet (روسیه)
چری کیوکیو (برزیل)
ام‌وی‌ام ۱۱۰ (ایران)
مایلز زدایکس۵۰ (آمریکا)
۲۰۰۳-اکنون
مونتاژ China: واها، آن‌هوئی
اندونزی: جاکارتا (یونیکور پریما)
ایران: کرمان (مدیران خودرو)
عراق: اسکندریه، عراق (SCAI)
روسیه: کالینینگراد (Avtotor)
بدنه و شاسی
کلاس خودرو شهری
شکل بدنه 5-door هاچ‌بک
انتقال قدرت
موتور 0.8 L SQR372 I3
1.1 L SQR472F I4
دنده پنج دنده دستی
EZ-drive جعبه‌دنده نیمه-خودکار
ابعاد
فاصله
بین محورها
۲٬۳۴۰ میلیمتر (۹۲٫۱ اینچ)
طول ۳٬۵۵۰ میلیمتر (۱۳۹٫۸ اینچ)
عرض ۱٬۴۹۵ میلیمتر (۵۸٫۹ اینچ)
ارتفاع ۱٬۴۸۵ میلیمتر (۵۸٫۵ اینچ)

چری کیوکیو ۳ (به انگلیسی: Chery QQ3) که در ایران به نام ام‌وی‌ام ۱۱۰ (به انگلیسی: MVM 110) عرضه می‌شود نام مدلی از خودروی چری اس۲۱ است که توسط شرکت خودروسازی مدیران در ایران و طبق توافقی با شرکت خودروسازی چینی چری اتومبیل تولید می‌شود.

مشخصات کلی

نمای عقب

این خودرو یک خودروی کوچک شهری چهاردر است که با دو نوع موتور سه سیلندر و چهار سیلندر عرضه می‌شد، اما هم اکنون فقط با موتور چهارسیلندر عرضه می‌گردد. تجهیزات رفاهی این خودرو از دوو ماتیز (مشابه ساخت کُرهٔ آن) بیشتر است. شیشهٔ هر چهار در برقی بوده و پس از قفل شدن درها به‌طور خودکار بالا می‌رود. سایر تجهیزات این خودرو عبارتند از: کولر، رادیوپخش استریو، قفل مرکزی، سیستم ضدسرقت، آینه‌های بغل برقی، شیشه‌بالابر برقی عقب، چراغ سوم ترمز، چراغ مه‌شکن جلو و عقب، صندلی تاشو عقب، برف‌پاک‌کن شیشه عقب، کلید تنظیم نور پشت آمپر، بدنه و درهای تقویت‌شده، تنظیم سرعت برف‌پاک‌کن، کنترل از راه دور، گرم‌کن شیشه عقب، رینگ آلومینیوم (انتخابی)، پخش صوت مجهز به ام‌پی۳، کیسه هوا برای سرنشین‌های جلو و ترمز ضدقفل.

این خودرو با دو جعبه‌دندهٔ دستی و خودکار عرضه می‌شود. چهار سیلندر اتومات دارای سیستم AMT بوده و تقریباً نیمه‌هوشمند عمل می‌کند و درعین‌حال قابلیت دستی شدن را هم دارد. با این وجود، باز هم در حالت دستی سیستم نیمه‌هوشمند آن درصورت ضرورت تشخیص داده و عمل می‌کند.

مشخصات فنی

ردیف مدل مدل سه سیلندر با موتور SQR372 مدل چهار سیلندر با موتور SQR472
۱ نوع موتور عمودی، عرضی، چهارزمانه، دو میل سوپاپ روی سرسیلندر عمودی، عرضی، چهارزمانه، دو میل سوپاپ روی سرسیلندر
۲ قطر سیلندر (میلی‌متر) ۷۲ ۷۲
۳ کورس پیستون ۶۶٫۵ ۶۶٫۵
۴ حجم موتور ۸۱۲ ۱۰۸۳
۵ نسبت تراکم ۹٫۵:۱ ۹٫۵:۱
۶ حداکثر قدرت (اسب بخار) ۵۲ (در ۶٬۰۰۰ دور در دقیقه) ۶۸ (در ۶٬۰۰۰ دور در دقیقه)
۷ حداکثر گشتاور (نیوتن بر متر) ۷۰ (در ۶٬۰۰۰ دور در دقیقه) ۹۰ (در ۶٬۰۰۰ دور در دقیقه)
۸ وزن خودرو (کیلوگرم) ۹۰۲ ۹۱۲
۹ مصرف بنزین داخل شهر ۸٫۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ۹٫۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
۱۰ مصرف بنزین خارج شهر ۴٫۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ۴٫۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
۱۱ حجم روغن موتور ۲٫۹ ۳٫۶

نسل جدید

ام وی ام ۱۱۰ نسل جدید

نسل جدید این خودرو توسط مدیران خودرو با نام ام وی ام۱۱۰ اس به بازار ایران عرضه می‌شود. در این خودرو درب داشبورد وجود ندارد! این خودرو صندوق عقب بسیار کم حجمی دارد و در دستگیره درهای عقب به شیشه‌های در عقب وصل شده. در سایت چری علت این کار ایجاد حرف کیو در شیشه درهای عقب عنوان شده تا با این روش نام خودرو (کیو کیو) بر روی درهای عقب نمایان شود. قیمت مدل اتوماتیک این خودرو در حدود ۳۱ میلیون تومان است. این خودرو در دو مدل کامفورت (کم آپشن) و لاکچری (فول آپشن) عرضه می‌شود که در مدل کامفورت از برف پاکن و گرمکن شیشه درب پنجم بی بهره است!

بازار

به‌لحاظ مصرفِ کم و قدرت مناسب، این خودرو بازار خوبی درمیان خودروهای شهری در ایران دارد. با توجه به تولید کم این خودرو در ایران، قیمت مدل کارکردهٔ آن تفاوت زیادی با قیمت خودرو صفرکیلومتر نداشته و نسبت به سایر رقبا از افت قیمت کمتری برخوردار است. در مهرماه ۱۳۸۸، قیمت مدل چهارسیلندر آن ۹۵٬۵۰۰٬۰۰۰ ریال و قیمت مدل سه‌سیلندر آن ۸۵٬۵۰۰٬۰۰۰ ریال بود. هم‌اکنون مدل نیو فیس این خودرو با قیمتی بالغ بر ۳۱ تا ۳۳ میلیون تومان در بازار خودرو ایران به فروش می‌رسد و با توجه به قیمت خودروی پراید و کیفیت بسیار پایین آن، فروش این خودرو و مدل‌های بالاتر این شرکت رونق یافته‌است.

نگارخانه