ورزشگاه امام رضا
نام کامل ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد
مکان ایران مشهد، ایران
مختصات
مالک آستان قدس
اداره کننده آستان قدس
ظرفیت ۲۵٬۰۰۰ نفر
سطح چمن طبیعی
ساخت‌وساز
بنیان‌نهادن ۱۳۸۴
ساخت ۱۳۸۴–۱۳۹۵
تأسیس ۲۴ اسفند ۱۳۹۵
هزینه ساخت ۲۰۰ میلیارد تومان

ورزشگاه امام رضا یک ورزشگاه فوتبال و دو و میدانی در شهر مشهد با مالکیت آستان قدس رضوی با گنجایش ۲۵ هزار تماشاگر و اولین ورزشگاه سقف‌دار ایران است. قرار است رویدادهای بین‌المللی و بازی‌های تیم‌های فوتبال مشهد و تیم ملی در این ورزشگاه انجام پذیرد.

پیشینه

این ورزشگاه در بلوار خیام مشهد حدّ فاصل تقاطع بلوار توس و بلوار فردوسی جای گرفته است و در مالکیت آستان قدس رضوی است. برای ساخت و راه‌اندازی آن رقمی نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

ورزشگاه به گونه‌ای طراحی شده است که تماشاگران بتوانند در کوتاهترین زمان از چندین در برون‌رو که به خیابان‌های پیرامونی دسترسی دارد، بیرون بروند. همچنین ۱۴ سالن مجهز و جدا در زیر سکوهای تماشاگران گنجانده و ساخته شده است که در حال حاضر این سالن‌ها به بهره‌برداری رسیده‌اند. یک درمانگاه شبانه‌روزی و دائمی در مجموعه وجود خواهد داشت و ۲ سالن بدنسازی مجهز نیز مختص بانوان و آقایان در آن وجود دارد. این ورزشگاه یکی از گران‌ترین و زیباترین ورزشگاه‌های خاورمیانه است.

زمین چمن ورزشگاه به گونه‌ای زهکشی شده است که بارندگی باعث جمع شدن آب در ورزشگاه نشود. این ورزشگاه دارای یک پارکینگ طبقاتی ۷ طبقه است. در کنار این زمین، یک زمین تمرین درجه یک نیز ساخته شده است.

نگارخانه