مقعد لیسی
Wiki-anilingus.png
نگاره‌ای از عمل جنسی مقعد لیسی
ویژگی‌ها
اعضا مرتبط مقعد و زبان
زمان انجام قبل از انگشت کردن و سکس مقعدی و یا به عنوان عشق بازی قبل از نزدیکی جنسی
تحریک
تحریک در زن‌ها مقعد
سلامت و ایمنی
بیماری محتمل در صورت آلودگی انتقال انواع بیماریهای ویروسی - عفونی و باکتری
روش ایمن روش ایمن نمی‌باشد
دیدگاه علم پزشکی خطرناک
ادیان
پانویس

مقعدلیسی یا کون‌لیسی نام عملی جنسی و نوعی سکس دهانی است که میان دو فرد انجام می‌گیرد. در این عمل فردی به وسیله دهان ٫ لب ٫ زبان و دندان خود مقعد فرد دیگری را تحریک می‌کند. مقعد لیسی می‌تواند در هر گرایش جنسی برای لذت شخصی و یا تحقیر جنسی مورد استفاده قرار گیرد. لذت بخش بودن مقعد لیسی به علت وجود میزان زیاد پایانه‌های عصبی در بخش مقعد است. این عمل می‌تواند قبل از انگشت کردن و سکس مقعدی و یا به عنوان عشق بازی قبل از نزدیکی جنسی انجام شود.

مقعد لیسی دو زن در حالت سگی

نحوهٔ انجام

مقعدلیسی شامل انواع مختلفی از تکنیک‌ها مانند بوسیدن٫ حرکت زبان روی باسن و بین شکاف آن و لیسیدن بیرون و داخل مقعد است. مقعدلیسی را می‌توان در پوزیشن‌های زیر انجام داد:

  • فردی در حالت سگی بی‌حرکت قرار گرفته‌باشد و شریکش مقعد او را بلیسد.
  • فرد به پشت دراز کشیده و پاهای خود را بالا می‌دهد و شریک وی مقعد او را می‌لیسد.
  • در حالت ۶۹ (فردِ زیرین، مقعد فردِ رویی را می‌لیسد).
  • فرد ایستاده و شریکش پشت او زانو می‌زند و مقعد او را می‌لیسد.

خطرات بهداشتی

عمل مقعد لیسی دارای خطرات بهداشتی بالقوه ناشی از تماس مستقیم دهان با مدفوع است. بیماری‌هایی که ممکن است از طریق تماس زبان با مدفوع منتقل شود عبارتند از:

و انگل روده و سایر بیماری‌های مقاربتی است.

یک کار تحقیقی جدید بیانگر رابطه بین سکس دهانی و سرطان گلو است، و دلیل آن انتقال ویروس HPV است، زیرا این ویروس در اکثر سرطان‌های مربوط به گردن دیده شده است. این تحقیق نتیجه‌گیری می‌کند که افرادی که یک تا ۵ شریک جنسی برای سکس دهانی در زندگی شان داشته باشند، احتمال سرطان گلو را نسبت به کسانی که هرگز چنین عملی را انجام نداده‌اند، دوبرابر کرده‌اند. آنهایی که بیش از ۵ شریک جنسی دهانی داشته‌اند، ۲۵۰ درصد احتمال ابتلا به سرطان را افزایش داده‌اند.

به عنوان مجازات

مقعد لیسی از زمان بسیار قدیم به عنوان شکلی از تحقیر و تنبیه، به خصوص زندانیان مورد استفاده قرار می‌گرفت. در جنگ سی ساله نیز از این عمل به عنوان شکنجه استفاده می‌شده است.

جستارهای وابسته