تظاهرات ضد دگرباشی در شهر سیاتل- ایالات متحده آمریکا

شعارهای ضد دگرباشی (انگلیسی: Anti-LGBT rhetoric) شعارهایی هستند که علیه دگرباشان جنسی از جمله همجنسگرایان مرد، همجنسگرایان زن، دوجنسگرایان و تراجنس‌ها گفته می‌شود و برای تحقیر نمودن آنهاست. کسانی که این شعارها را سر می‌دهند دلایلی را برای خود دارند؛ از جمله دلایل مذهبی، پزشکی و اخلاقی. این شعارها معمولاً پایه‌های ایدئولوژی ناهمجنس‌خواهی است و می‌تواند ترغیب کننده و گسترش دهندهٔ هوموفوبیا، تراجنس‌هراسی و امثال آن باشد.

فهرست دلایل

  • میل به همجنس خود غیرطبیعی است

میل جنسی و عاطفی به همجنس خود، در سال ۱۹۷۴ توسط راهنمای تشخیصی و آماری اختلال‌های روانی از فهرست بیماری‌های روانی حذف شد؛ زیرا مدارک علمی برای اثبات آن وجود ندارد و معیاری برای وجود بیماری روحی و روانی نیست. علم روانپزشکی، بیماری بودن همجنس‌خواهی را به طور کامل رد می‌کند.

  • همجنس‌خواهی تلفیقی با کودک‌آزاری است

افراد و گروه‌های ضد همجنسگرایی ادعا می‌کنند که همجنسگرایان کودک آزارتر از ناهمجنس‌خواهان هستند. این در حالیست که همجنس‌گرایی و بچه‌خواهی به یک معنی نیستند و بسیار با هم متفاوت هستند.

  • فعالیت‌های همجنس‌خواهی گناه است

در قرآن هیچ نصّ صریحی در نفی همجنسگرایی وجود ندارد. آنچه در قرآن به صراحت نهی شده است عمل زشتی است که قوم لوط مرتکب می‌شدند و در قرآن روشن نشده است که «فعل زشت» قوم لوط که مایه عذاب ایشان شد، دقیقاً چه بوده است. برای مثال یکی از کارهای زشتی که قوم لوط انجام می‌داده‌اند غارت و راهزنی بوده است.و همچنین در تفاسیر قرآن ذکر شده است که یکی از مواردی که لوط قومش را به آن نکوهش می‌کرد، این بود که آن قوم در مجالس خود بدون شرم و حیا باد شکم رها می‌کردند.

  • ایدز توسط همجنسگرایان ایجاد و منتشر شده است

یکی از دلایلی که همجنسگرایان بیان می‌کنند، انتشار ایدز توسط همجنسگرایی است. اولین بار این شعار در نخستین سال‌های شیوع ایدز در آمریکا بر سر زبان‌ها افتاد. یعنی زمانی که بیشتر مبتلایان همجنسگرایان مرد بودند و ایدز یک بیماری مهلک شناخته شده بود. همجنسگرایی به تنهایی نمی‌تواند دلیلی برای انتشار این بیماری باشد، بلکه نوع رابطهٔ جنسی تعیین کننده است. بسیاری از همجنسگرایان بیماری ایدز ندارند اما بسیاری از ناهمجنس‌خواهان بیماری ایدز دارند. همچنین رابطهٔ جنسی تنها یکی از راه‌های انتشار این بیماری است.

جستارهای وابسته