محمدرضا میرتاج‌الدینی
معاون پارلمانی رئیس جمهور
پیش از لطف‌الله فروزنده دهکردی
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی
حوزه انتخاباتی تبریز، اسکو و آذرشهر
اطلاعات شخص
زاده سید محمدرضا میرتاج‌الدینی
۱۳۳۹
تبریز، ایران
ملیت  ایران
شغل سیاستمدار
تخصص رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی
مذهب اسلام
وبگاه

محمدرضا میرتاج‌الدینی (زاده ۱۳۳۹ تبریز) نماینده اصول‌گرای تبریز اسکو و آذرشهر در مجلس هفتم، هشتم بوده است که در انتخابات مجلس دهم رای نیاورد. او در مجلس هشتم عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصول‌گرایان و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی بود و قبل از آن در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد مدتی سمت معاونت پارلمانی ریاست جمهوری و معاون رئیس جمهور در اجرای قانون اساسی و مسئول امور روحانیت رئیس جمهور بود.

میر تاج الدینی پیش از آن رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی شهر تبریز بوده است.

از جمله اقدامات وی در مجلس هفتم حمایت از طرح ارتقای امنیت اجتماعی و حمایت از تغییر نام دریای خزر به دریای قزوین بود. او که دارای پست مدیر کل پارلمانی صدا سیما بود با حکم آقای سرفراز رئیس جدید سازمان صدا وسیما جای خود را به حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی مقدم داد

سید محمد رضا میرتاج الدینی مشاور رئیس سازمان صدا و سیما در حوزه امور مجلس در دوره مهندس ضرغامی بود در دوره دکترسر افراز اداره کل امور مجلس از حوزه ریاست به معاونت استانها منتقل شد و آقای موسوی مقدم بعنوان معاون امور مجلس و استانها منصوب شدند میرتاج الدینی همچنان امور مجلس صدا و سیما که در معاونت امور مجلس و استان‌ها قرار دارد را بعهده دارد.

ادعای داشتن مدرک تافل

سخنرانی انتخاباتی میرتاج الدینی داخل دانشگاه جنجال آفرید. یکی از دانشجویان حاضر در این جلسه با اشاره به اینکه میرتاج‌الدینی در رزومه خود اعلام کرده مدرک تافل دارد برای سنجیدن میزان تسلط او، از وی خواست چند کلمه با او به زبان انگلیسی صحبت می‌کند که این امر با تشویق حاضران و بعد دخالت برگزار کنندگان مراسم منجر به متشنج شدن مراسم شد.

پیونده به بیرون

جستارهای وابسته

تبریز، آذرشهر و اسکو (حوزه انتخاباتی)