حسین نقوی
Seyedhosseinnaghavi.jpg
سید حسین نقوی حسینی
نماینده دوره هشتم
نماینده دوره نهم
نماینده دوره دهم
حوزه انتخاباتی ورامین، قرچک و پیشوا
اطلاعات شخص
زاده سید حسین نقوی حسینی
۱۳۳۹
ورامین
ملیت  ایران
محل
تحصیل
دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران علوم سیاسی
شغل سیاستمدار اصولگرا
مذهب اسلام [[]]
وبگاه

سید حسین نقوی حسینی (زادهٔ ۱۳۳۹ در روستای کلاته شهرستان ورامین)عضو فراکسیون رهروان ولایت، رئیس فراکسیون فرهنگیان، رئیس مجمع نمایندگان شهرستان‌های استان تهران و نمایندهٔ اصولگرای حوزهٔ انتخابیهٔ ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی است. وی سخنگوی کمیسیون ویژه برجام و همچنین سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بوده است.

تحصیلات

وی دارای تحصیلات لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه تهران (با رتبه ۱ کنکور سراسری) (۶۹) و فوق لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه تهران (با رتبه ۴ کنکور)(۷۳) و دکتری علوم سیاسی (با رتبه 2) (PHD)از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران می‌باشد (86).

حاشیه‌ها

او که عضو و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی است، در جریان ناپدید شدن پرواز شماره ۳۷۰ هواپیمایی مالزی اظهار داشت که «ما عامل اصلی این ربایش را آمریکایی‌ها می‌دانیم و احتمالاً آنها عواملی را اجیر کرده‌اند تا این کار را برایشان انجام دهند». او همچنین احتمال داد هدف آمریکایی‌ها از انجام این کار ایجاد اخلال در روابط بین ایران و کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا بوده است.

وی از موافقان طرح استیضاح رضا فرجی‌دانا بود و استیضاح فرجی دانا را یکی از راهکارهای مقابله با فتنه جدیدی دانست که در دانشگاه‌های ایران در حال شکل‌گیری می‌باشد. وی بی‌تفاوتی فرجی دانا به توهین‌های مکرری که در ماه‌های صدارت وی به مقامات سیاسی ایران و حجاب شده است را از دلایل تقصیرکاری فرجی دانا دانست. وی همچنین تغییر ۱۲۰ نفر از مدیران دانشگاهی در طی ۴ ماه را از ایرادات وارده به فرجی دانا دانست.

وی همچنین سال ۹۵نسبت به پیشنهاد رییس جمهور مبنی بر معرفی احمدی دانش اشتیانی برای تصدی وزارت اموزش و پرورش واکنش تندی نشان داد و وی را از جمله منافقین وقایع سال۸۸ معرفی نموده وافزود که نفاق ومنافقین وقایع سال ۸۸ برچهره ی نظام اصطلاحا چنگ کشیدند.

دکترنقوی حسینی همچنین دراین رابطه اذعان داشتند که اقای اشتیانی خواهان ازبین بردن بسیج دانشجویی هستند وبرای ان ظاهرا برنامه داشتند که البته اقای اشتیانی شخصا در صحن مجلس کلیه ی اتهامات اقای نقوی را بی اساس دانستند

جستارهای وابسته