مجلس دهم
دهمین دوره مجلس شورای اسلامی
۹ام ۱۱ام
نهاد قانون‌گذاری مجلس شورای اسلامی
کشور  ایران
تجمعگاه ساختمان مجلس شورای اسلامی
بهارستان
مدت دوره ۷ خرداد ۱۳۹۵ – ۶ خرداد ۱۳۹۹
انتخابات انتخابات مجلس شورای اسلامی (۱۳۹۵–۱۳۹۴)
وبگاه
عضوها ۲۹۰ نماینده
رئیس مجلس علی لاریجانی
حزب حاکم اصلاح طلبان،اعتدالگرایان
زمان اجلاس‌ها
۱ام: ۷ خرداد ۱۳۹۵ –
     فهرست امید (ائتلاف اصلاحطلبان و حامیان دولت)     ائتلاف بزرگ اصولگرایان     مستقل

دورهٔ دهم مجلس شورای اسلامی از ۸ خرداد ۱۳۹۵ رسماً آغاز شد. نمایندگان این دوره در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در ۷ اسفند ۱۳۹۴ و ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ برگزار شد نیز انتخاب شدند.

تعداد کرسی هر استان در مجلس دهم

پراکنش ۲۸۹ کرسی مجلس شورای اسلامی در استان‌های ایران

استان کرسی
تهران ۳۵
آذربایجان شرقی، اصفهان ۱۹
خراسان رضوی، خوزستان، فارس ۱۸
گیلان ۱۳
آذربایجان غربی، مازندران ۱۲
کرمان ۱۰
همدان- لرستان ۹
سیستان و بلوچستان، کرمانشاه ۸
اردبیل، گلستان، مرکزی ۷
کردستان ۶
زنجان، هرمزگان ۵
بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سمنان، قزوین، یزد ۴
البرز، ایلام، قم، کهگیلویه و بویراحمد ۳

انتخابات

انتخابات مجلس دهم در دو دور به تاریخ ۷ اسفند ۱۳۹۴ و ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ برگزارشد. در این انتخابات جناح‌های گوناگون کشور فعال بودند.



Circle frame.svg

سهم فهرست‌ها در ۲۹۰ کرسی مجلس      فهرست امید: ۱۲۲ (۴۲٫۰۶٪)     ائتلاف بزرگ اصولگرایان: ۸۱ (۲۷٫۹۳٪)     حزب اعتدال و توسعه
صدای ملت
جبههٔ تدبیر و توسعه
جبههٔ اعتدال
جبههٔ اعتدالگرایان: ۴۴ (۱۵٫۱۷٪)
     خارج از فهرست ها
اقلیت‌های مذهبی: ۳۷ (۱۲٫۷۵٪)
     مشترک اصلاح طلبان و اصولگرایان: ۲ (۰٫۶۸٪)     میاندوره‌ای: ۴ (۱٫۳۷٪)     دیگر (۰٫۰۳۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۸٪)




Circle frame.svg

سهم گرایش‌ها در ۲۹۰ کرسی مجلس      اصلاحطلبان
اعتدالگرایان: ۱۳۶ (۴۶٫۸۹٪)
     اصولگرایان: ۱۲۰ (۴۱٫۱۳٪)     مستقلان: ۳۰ (۱۰٫۳۴٪)     میاندوره‌ای: ۴ (۱٫۳۷٪)     دیگر (۰٫۲۷٪)

  نتیجهٔ انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی؛ ۷ اسفند ۱۳۹۴ و ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵
فهرست گرایش کرسی درصد
دور ۱ دور ۲ مجموع
کل ویژه کل ویژه کل ویژه
فهرست امید اصلاح طلبان
اعتدالگرایان
۸۶ ۸۳ ۴۰ ۴۰ ۱۲۶ ۱۲۳ ۴۲٫۴۱٪
ائتلاف بزرگ اصولگرایان اصولگرایان ۶۸ ۷۵ ۱۸ ۱۸ ۸۶ ۹۳ ۳۲٫۰۷٪
معتمدین انقلابی اصولگرا ۶۶ ۱۱ ۷۷
حزب اعتدال و توسعه همهٔ جناح‌ها ۸۶ ۲۸ ۳۸ ۱۲۴
صدای ملت ۴۰ ۷ ۴۷
جبههٔ تدبیر و توسعه ۷۶ ۴۶ ۱۲۲
جبههٔ اعتدال ۲۸ ۱۴ ۴۲
جبههٔ اعتدالگرایان ۴۳
دیگران همهٔ جناح‌ها ۳۰ ۳ ۳۳ ۱۱٫۳۸٪
اقلیت‌ها مستقل ۵ ۰ ۵ ۱٫۷٪
مجموع کرسی‌های مجلس ۲۲۱ ۶۹ ۲۹۰ ۱۰۰٪
حوزه‌های ابطال‌شده ۱+۲ ۲ ۳+۲ ۱٫۳۴٪
مجموع ۲۲۰ ۶۷ ۲۸۷ ۹۸٫۹۷٪
آمار کل
آمار کل دور نخست دور دوم
رای ۳۳٬۹۵۶٬۶۵۱ ۵٬۹۰۱٬۲۹۷
رای درست ۳۲٬۲۸۹٬۰۴۹ ۵٬۷۷۷٬۰۲۷
رای باطله ۱٬۶۶۷٬۶۰۲ ۱۲۴٬۲۷۰
واجدان ۵۴٬۹۱۵٬۰۲۴ ۱۷٬۶۲۶٬۳۳۵
مشارکت ۶۱٫۸۳٪ ۳۳٫۴۸٪
منبع:
مشارکت: واجدان دور نخست، مشارکت دور نخست، مشارکت دور دوم

دور نخست: فهرست‌ها: ائتلاف اصولگرایان(در خبرگزاری‌ها ۷۸ نفر منسوب به فهرست اصولگرایان مطرح شده‌است، ولی طبق تطبیق فهرست رسمی ائتلاف، این نمایندگان این حوزه‌ها جزو فهرست ائتلاف اصولگرایان نبوده‌اند: کرج و ساوجبلاغ (۲–۳ نفر)، دزفول، گرمسار،دامغان، بندرعباس (۱ نفر)، قصرشیرین، زابل، خاش، چابهار)، فهرست امید (۳ نفر از افراد نسبت‌داده جزو فهرست نیستند: کازرون، سپیدان، سقز. همچنین ۵ نفر جزو فهرست امید بوده‌اند که مستقل ذکر شده‌اند: زابل (۱ نفر)، فسا (؟)، قم (۱ نفر)، تفت و میبد، نوشهر. ۲ نفر از ۳مشترک میان دو نیز تنها جزو ائتلاف اصولگرایان ذکر شده‌اند: کنگاور و آستانهٔ اشرفیه. در بابلسر و فریدونکنار نیز برخی رسانه‌ها اشتباه کرده‌بودند)، صدای ملت، جبههٔ اعتدال
گرایش‌ها در داخل رسانه‌های اصولگرا ادعا کردند که با بررسی و تماس گرایش نامزدان بیرون فهرست‌ها را نیز مشخص کرده‌اند، چند خبرگزاری خارجی نیز نتیجه‌های مشابهی ارایه کردند)
دور دوم: خبرگزاری بی بی سی فارسی آمار نهایی فهرستهای منتخبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را منتشر کرد.


ترکیب

از نظر ترکیب جنسیتی رأی‌دهندگان، ۴۸ درصد زن و ۵۲ درصد مرد بوده‌اند و از کل مجموعه آرا در کشور تعداد رأی‌دهندگان در روستاها ۳۱ درصد و در نقاط شهری ۶۹ درصد بوده است.

از مجموع ۲۸۸ نفر منتخب دهمین دوره مجلس، ۲۷۱ نفر مرد و ۱۷ نفر زن هستند. در میان آن‌ها ۷۳ نفر در ترکیب سنی ۳۰ تا ۴۵ سال، ۱۸۷ نفر در ترکیب سنی ۴۵ تا ۶۰ سال و ۲۸ نفر در ترکیب سنی ۶۵ سال به بالا قرار دارند و میانگین سنی نمایندگان مجلس دهم ۵۰ سال است. قابل ذکر است که این تعداد نماینده زن (۱-۱۸ نفر) در مجلس رکورد محسوب میگردد.

همچنین ۱۱۱ نفر از نمایندگان این دوره از نمایندگان دوره‌های گذشته مجلس هستند و ۱۷۷ نفر نیز برای نخستین بار نماینده مجلس شده‌اند.

افتتاح

دوره دهم مجلس شورای اسلامی ۸ خرداد ۱۳۹۵ با حضور نمایندگان منتخب و شماری از مقام‌های سیاسی و نظامی ایران و با قرائت قران از سوی سعید طوسی در ساختمان مجلس این کشور افتتاح شد. حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان و دبیر شورای نگهبان و اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله افراد حاضر در این مراسم بودند. محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر آیت‌الله علی خامنه‌ای پیام رهبر ایران را در مراسم افتتاحیه خواند.

هیئت رئیسه سنی

جلسه افتتاحیه را عبدالرضا هاشم‌زائی، منتخب تهران به عنوان رئیس سنی اداره کرد. مصطفی ذوالقدر، منتخب میناب، نایب رئیس و سیده فاطمه حسینی منتخب تهران و سمیه محمودی، منتخب شهرضا دو دبیر هیئت رئیسه سنی مجلس دهم بودند. هاشم‌زائی، به عنوان رئیس، زنگ آغاز نخستین جلسه علنی مجلس را به صدا درآورد. ۲۶۵ نفر از منتخبان مجلس دهم در این نشست حضور داشتند.

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی تشکل سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
۱ عبدالرضا هاشم‌زائی رئیس تهران اصلاح طلب کارگزاران سازندگی فراکسیون امید لیست امید آری
۲ سید مصطفی ذوالقدر نایب رئیس میناب اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۳ سیده فاطمه حسینی دبیر تهران اصلاح طلب اتحاد ملت فراکسیون امید لیست امید نه
۴ سمیه محمودی دبیر شهرضا اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه

هیئت رئیسه موقت

هیئت رئیسه موقت مجلس دهم

در ۹ خرداد ۱۳۹۵ در دومین جلسه علنی مجلس دهم، رئیس و ۱۱ عضو هیئت رئیسه موقت این دور از مجلس انتخاب شدند:

علی لاریجانی توانست با ۱۷۳ رای در مقابل ۱۰۳ رای محمدرضا عارف، ریاست موقت مجلس دهم را بر عهده بگیرد. مسعود پزشکیان با ۱۵۴ رای و محمد دهقان با ۱۳۶ رای به ترتیب به عنوان نواب اول و دوم رئیس انتخاب شدند. غلامرضا کاتب، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، اکبر رنجبرزاده، عبدالکریم حسین‌زاده، سید ناصر موسوی لارگانی، احمد امیرآبادی فراهانی به عنوان دبیران هیئت رئیسه انتخاب شدند. بهروز نعمتی، محمد آشوری تازیانی و محمد قسیم عثمانی به عنوان ناظرین هیئت رئیسه انتخاب شدند.

بعد از تصویب حداقل دو سوم اعتبارنامه‌های نمایندگان انتخابات هیئت رئیسه برای یک سال اول مجلس دهم برگزار خواهد شد.

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی تشکل سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
نتیجه
شمارش آرا
۱ علی اردشیر لاریجانی رئیس قم مستقل (اعتدالگرا) رهروان ولایت فراکسیون ولایت لیست امید آری ۱۷۳
۲ مسعود پزشکیان نایب رئیس اول تبریز اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری ۱۵۴
۳ محمد دهقانی نقندر نایب رئیس دوم چناران اصولگرا جبهه پایداری فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری ۱۳۶
۴ غلامرضا کاتب دبیر گرمسار اصولگرا رهروان ولایت فراکسیون ولایت صدای ملت آری ۱۶۱
۵ امیرحسین قاضی‌زاده دبیر مشهد اصولگرا جبهه پایداری فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری ۱۴۶
۶ اکبر رنجبرزاده دبیر اسدآباد اصولگرا اصولگرایان فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری ۱۳۸
۷ عبدالکریم حسین‌زاده دبیر نقده اصلاح طلب رهروان ولایت فراکسیون امید لیست امید آری ۱۳۷
۸ سید ناصر موسوی لارگانی دبیر فلاورجان اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری ۱۳۱
۹ احمد امیرآبادی فراهانی دبیر قم اصولگرا جبهه پایداری فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری ۱۳۰
۱۰ بهروز نعمتی ناظر تهران اعتدالگرا رهروان ولایت فراکسیون ولایت لیست امید آری ۱۷۵
۱۱ محمد آشوری تازیانی ناظر بندرعباس اصولگرا اصولگرایان فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری ۱۶۸
۱۲ محمدقسیم عثمانی ناظر بوکان اصلاح طلب رهروان ولایت فراکسیون امید لیست امید آری ۱۳۸

هیئت رئیسه دائم (سال اول)

هیئت رئیسه دائم مجلس دهم سال اول
محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید در کنار مسعود پزشکیان و علی مطهری بعد از انتخاب هیئت رئیسه دائم

در ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ انتخابات هیئت رئیسه دائم برگزار شد. پس از اعلام نتایج هیئت رئیسه موقت، محمدرضا عارف از نامزد شدن در کل ارکان هیئت رئیسه مجلس دهم انصراف داد و درنتیجه علی لاریجانی از لیست امید با کسب ۲۳۷ رای در مقابل ۱۱ رای کواکبیان و ۲۸ رای سفید به ریاست مجلس رسید.

مسعود پزشکیان و علی مطهری نیز از فراکسیون و لیست امید اصلاح طلبان به ترتیب با ۱۵۷ و ۱۳۳ رای به عنوان نایب رئیس اول و دوم دست پیدا کردند.

سایر اعضای هیئت رئیسه نیز به ترتیب ذیل با آراء ذیل الذکر و فراکسیونهای اشاره شده، در صدر مجلس دهم قرار گرفتند.

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی تشکل سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
نتیجه
شمارش آرا
۱ علی اردشیر لاریجانی رئیس قم مستقل (اعتدالگرا) رهروان ولایت فراکسیون ولایت لیست امید آری ۲۳۷
۲ مسعود پزشکیان نایب رئیس اول تبریز اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری ۱۵۴
۳ علی مطهری نایب رئیس دوم تهران مستقل فراکسیون امید لیست امید آری ۱۳۳
۴ غلامرضا کاتب دبیر گرمسار اصولگرا رهروان ولایت فراکسیون ولایت صدای ملت آری ۱۴۶
۵ امیرحسین قاضی‌زاده دبیر مشهد اصولگرا جبهه پایداری فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری ۱۴۶
۶ اکبر رنجبرزاده دبیر اسدآباد اصولگرا اصولگرایان فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری ۱۴۰
۷ علی‌اصغر یوسف‌نژاد دبیر ساری اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری ۱۳۵
۸ احمد امیرآبادی فراهانی دبیر قم اصولگرا جبهه پایداری فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری ۱۲۸
۹ محمدعلی وکیلی دبیر تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه ۱۲۴
۱۰ محمد آشوری تازیانی ناظر بندرعباس اصولگرا اصولگرایان فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری ۱۶۵
۱۱ بهروز نعمتی ناظر تهران اعتدالگرا رهروان ولایت فراکسیون ولایت لیست امید آری ۱۵۴
۱۲ محمدقسیم عثمانی ناظر بوکان اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری ۱۳۸

هیئت رئیسه دائم (سال دوم)

در ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ انتخابات هیئت رئیسه دائم برای سال دوم برگزار شد. پس از اعلام نتایج هیئت رئیسه موقت، علی لاریجانی با کسب ۲۰۴ رای از مجموع ۲۶۸ رای ماخوذه رییس مجلس ماند.

مسعود پزشکیان و علی مطهری نیز از فراکسیون و لیست امید اصلاح طلبان به ترتیب با ۱۷۹ و ۱۶۳ رای از مجموع ۲۵۳ رای به عنوان نایب رئیس اول و دوم دست پیدا کردند.

سایر اعضای هیئت رئیسه نیز به ترتیب ذیل با آراء ذیل الذکر و فراکسیونهای اشاره شده، در صدر مجلس دهم قرار گرفتند.

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی تشکل سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
نتیجه
شمارش آرا
۱ علی اردشیر لاریجانی رئیس قم مستقل (اعتدالگرا) رهروان ولایت فراکسیون ولایت لیست امید آری ۲۰۴
۲ مسعود پزشکیان نایب رئیس اول تبریز اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری ۱۷۹
۳ علی مطهری نایب رئیس دوم تهران مستقل فراکسیون امید لیست امید آری ۱۶۳
۴ اکبر رنجبرزاده دبیر اسدآباد اصولگرا اصولگرایان فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری ۱۸۳
۵ محمدحسین فرهنگی دبیر تبریز اصولگرا اصولگرایان فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری ۱۸۲
۶ امیرحسین قاضی‌زاده دبیر مشهد اصولگرا جبهه پایداری فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری ۱۷۹
۷ غلامرضا کاتب دبیر گرمسار اصولگرا رهروان ولایت فراکسیون ولایت صدای ملت آری ۱۷۸
۸ محمدعلی وکیلی دبیر تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه ۱۷۱
۹ احمد امیرآبادی فراهانی دبیر قم اصولگرا جبهه پایداری فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری ۱۶۵
۱۰ محمد آشوری تازیانی ناظر بندرعباس اصولگرا اصولگرایان فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری ۱۸۴
۱۱ بهروز نعمتی ناظر تهران اعتدالگرا رهروان ولایت فراکسیون ولایت لیست امید آری ۱۲۹
۱۲ اسدالله عباسی ناظر رودسر و املش اصولگرا اصولگرایان فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه ۱۲۲

کمیسیون ها

اعضای کمیسیون ها

کمیسیون آموزش و تحقیقات

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
۱ محمدمهدی زاهدی رییس کرمان و راور اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲ داوود محمدی نایب رییس اول تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۳ قاسم احمدی لاشکی نایب رییس دوم نوشهر و چالوس اعتدالگرا فراکسیون ولایت لیست امید آری
۴ میر حمایت میرزاده سخنگو گرمی اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۵ فریده اولادقباد دبیر اول تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۶ علیرضا سلیمی دبیر دوم محلات اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۷ محمود نگهبان‌سلامی عضو خواف و رشتخوار اصلاح طلب فراکسیون امید تدبیر و توسعه آری
۸ فاطمه سعیدی عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۹ محمدرضا عارف عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۰ محمود صادقی عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۱ محمد قمی عضو پاکدشت اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۱۲ صید محمد بیرانوندی عضو خرم‌آباد اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۳ کارن خانلری عضو مسیحیان ارمنی شمال مستقل فراکسیون امید بدون لیست آری
۱۴ اسفندیار اختیاری کسنویه یزد عضو زرتشتیان مستقل مستقل بدون لیست آری
۱۵ محمد باسط درازهی عضو سراوان و سیب مستقل فراکسیون ولایت اعتدال و توسعه نه
۱۶ حبیب الله ده مرده عضو زابل و زهک اصولگرا فراکسیون ولایت معتمدین انقلابی نه
۱۷ اسدالله عباسی عضو رودسر و املش اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۱۸ سید محمدباقر عبادی عضو بیرجند و درمیان اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۱۹ سید جواد ساداتی نژاد عضو کاشان و آران و بیدگل اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۲۰ ضیاءالله اعزازی ملکی عضو بناب اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۱ جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتی عضو رشت اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۲ فرهاد فلاحتی عضو قائنات اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۲۳ سید محمدجواد ابطحی عضو خمینی‌شهر اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری

کمیسیون اجتماعی

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
۱ عبدالرضا عزیزی رییس شیروان مستقل فراکسیون ولایت تدبیر و توسعه آری
۲ محمدرضا بادامچی نایب رییس اول تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۳ مسعود رضایی نایب رییس دوم شیراز اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۴ زهرا ساعی سخنگو تبریز اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۵ روح الله بابایی صالح دبیر اول بوئین‌زهرا اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۶ ناهید تاج الدین دبیر دوم اصفهان اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۷ سهیلا جلودارزاده عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۸ علی ساری عضو اهواز و باوی اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۹ علیرضا محجوب عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۱۰ حسن لطفی عضو رزن اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۱ سمیه محمودی عضو شهرضا و سمیرم سفلا اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۲ احمد بیگدلی عضو خدابنده اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۳ خدیجه ربیعی فرادنبه عضو بروجن اصلاح طلب فراکسیون امید تدبیر و توسعه نه
۱۴ شکور پورحسین شقلان عضو پارس‌آباد و بیله‌سوار مستقل فراکسیون ولایت لیست امید نه
۱۵ سید حمزه امینی عضو هشترود و چاراویماق مستقل فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۱۶ محمد وحدتی هلان عضو بستان‌آباد مستقل فراکسیون ولایت تدبیر و توسعه نه
۱۷ رسول خضری عضو پیرانشهر و سرادشت مستقل فراکسیون ولایت اعتدال و توسعه آری
۱۸ علی رستمیان عضو دلفان و سلسله اصولگرا فراکسیون ولایت بدون فهرست آری
۱۹ جلیل مختار عضو آبادان اصولگرا فراکسیون ولایت تدبیر و توسعه نه
۲۰ سلمان خدادادی عضو ملکان مستقل فراکسیون ولایت تدبیر و توسعه آری
۲۱ رضا شیران خراسانی عضو مشهد و کلات اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۲۲ علی کرد عضو خاش و نصرت آباد اصولگرا فراکسیون ولایت تدبیر و توسعه نه
۲۳ عباس گودرزی بروجردی عضو بروجرد اصولگرا فراکسیون ولایت معتمدین انقلابی نه

کمیسیون اقتصادی

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
۱ محمدرضا پورابراهیمی رییس کرمان و راور اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲ علی اکبر کریمی نایب رییس اول اراک، کمیجان و خنداب اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۳ سید فرید موسوی نایب رییس دوم تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۴ رحیم زارع سخنگو آباده و بوانات اصولگرا فراکسیون ولایت صدای ملت آری
۵ سید حسن حسینی شاهرودی دبیر اول شاهرود اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۶ صفرعلی اسماعیلی دبیر دوم نور و محمودآباد اصلاح طلب فراکسیون امید بدون فهرست نه
۷ الیاس حضرتی عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۸ سیده فاطمه حسینی عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۹ قرجه طیار عضو گنبد کاووس اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۰ معصومه آقاپور علیشاهی عضو شبستر اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۱ احمد محمدی انارکی عضو رفسنجان و انار اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۲ عین‌الله شریف‌پور عضو ماکو و چالدران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۱۳ حمدالله کریمی عضو بیجار اصلاح طلب فراکسیون امید اعتدال و توسعه نه
۱۴ سید کاظم دلخوش اباتری عضو صومعه‌سرا اعتدالگرا فراکسیون ولایت اعتدال و توسعه نه
۱۵ زهرا سعیدی مبارکه عضو مبارکه مستقل فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۱۶ سید ناصر موسوی لارگانی عضو فلاورجان اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۱۷ عامر کعبی عضو آبادان اصولگرا فراکسیون ولایت تدبیر و توسعه نه
۱۸ محمود بهمنی عضو ساوجبلاغ و طالقان اصولگرا فراکسیون ولایت جبههٔ اعتدال نه
۱۹ محمد حسن‌نژاد عضو مرند و جلفا اصولگرا فراکسیون ولایت معتمدین انقلابی آری
۲۰ تقی کبیری عضو خوی و چایپاره اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۲۱ محمدحسین حسین‌زاده بحرینی عضو مشهد و کلات اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۲ محمود شکری عضو طوالش و رضوانشهرو ماسال اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۳ شهاب نادری عضو پاوه و جوانرود اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه

کمیسیون بهداشت و درمان

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
۱ علی نوبخت حقیقی رییس تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۲ محمدحسین قربانی نایب رییس اول آستانه اشرفیه اصولگرا فراکسیون ولایت امید
ائتلاف اصولگرایان
آری
۳ همایون یوسفی نایب رییس دوم اهواز و باوی اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۴ احمد همتی سخنگو سمنان اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۵ عباسعلی پوربافرانی دبیر اول نایین مستقل فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۶ یعقوب شیویاری دبیر دوم میانه اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۷ محسن علیجانی زمانی عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۸ ابوالفضل سروش عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۹ مسعود پزشکیان عضو تبریز اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۱۰ بهروز بنیادی عضو کاشمر و خلیل‌آباد اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۱ منوچهر جمالی سوسفی عضو رودبار اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۲ حیدر علی عابدی عضو اصفهان اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۳ همایون هاشمی عضو میاندوآب اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۴ احمد حمزه عضو کهنوج اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۵ سیامک مره صدق عضو کلیمیان مستقل مستقل بدون فهرست آری
۱۶ محمدنعیم امینی فرد عضو ایرانشهر و سرباز مستقل فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۱۷ مرتضی خاتمی عضو ماه‌نشان و ایجرود مستقل فراکسیون ولایت تدبیر و توسعه آری
۱۸ بشیر خالقی عضو خلخال و کوثر اصولگرا فراکسیون ولایت بدون فهرست آری
۱۹ ذبیح نیکفر لیالستانی عضو لاهیجان و سیاهکل اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۲۰ حسینعلی شهریاری عضو زاهدان اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۱ اکبر ترکی عضو فریدون‌شهر اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۲۲ سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو مشهد و کلات اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۳ اکبر رنجبرزاده عضو اسدآباد اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
۱ محمدجواد کولیوند رییس کرج اصولگرا (اعتدالگرا) فراکسیون ولایت اعتدال و توسعه نه
۲ پروانه مافی نایب رییس اول تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۳ سید حمیدرضا کاظمی نایب رییس دوم پلدختر اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۴ حسین مقصودی سخنگو سبزوار و جغتای اصولگرا فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۵ اصغر سلیمی دبیر اول سمیرم اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۶ سهراب گیلانی دبیر دوم شوشتر و گتوند اصولگرا فراکسیون ولایت معتمدین انقلابی نه
۷ عبدالرضا هاشم‌زائی عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۸ محمد محمودی شاه‌نشین عضو شهریار اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۹ قاسم میرزایی نیکو عضو دماوند و فیروزکوه اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۰ محمدرضا صباغیان بافقی عضو مهریز و بافق اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۱ شهاب‌الدین بی‌مقدار عضو تبریز اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۱۲ محمدقسیم عثمانی عضو بوکان اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۱۳ علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو ساری اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۱۴ سید مصطفی ذوالقدر عضو میناب و رودان اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۱۵ امیر خجسته عضو همدان و فامنین اصولگرا فراکسیون ولایت صدای ملت آری
۱۶ ابوالفضل ابوترابی عضو کلیمیان اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۱۷ محمد آشوری تازیانی عضو بندرعباس و قشم اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۱۸ احمد علیرضابیگی عضو تبریز اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۱۹ احمد امیرآبادی فراهانی عضو قم اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری

کمیسیون فرهنگی

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
۱ جمشید جعفرپور رییس لارستان و خنج اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲ اصغر مسعودی نایب رییس اول نیریز و استهبان اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۳ نصرالله پژمان‌فر نایب رییس دوم مشهد و کلات اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۴ احد آزادیخواه سخنگو ملایر اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۵ سیده فاطمه ذوالقدر دبیر اول تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۶ علیرضا ابراهیمی دبیر دوم رامیان و آزادشهر اصولگرا فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۷ احمد سالک عضو اصفهان اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۸ محمدعلی وکیلی عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۹ احمد مازنی عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۰ مهدی شیخ عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۱ پروانه سلحشوری عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۲ طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۳ علی مطهری عضو تهران مستقل فراکسیون امید لیست امید آری
۱۴ غلامرضا کاتب عضو گرمسار اصولگرا فراکسیون ولایت صدای ملت آری
۱۵ محمداسماعیل سعیدی عضو تبریز اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۱۶ سید صادق طباطبایی نژاد عضو اردستان اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۱۷ سید احسان قاضی‌زاده هاشمی عضو فریمان و سرخس اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه

کمیسیون اصل نودم قانون اساسی

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
۱ داوود محمدی رییس قزوین اصولگرا (اعتدالگرا) فراکسیون ولایت صدای ملت آری
۲ فرهاد تجری نایب رییس اول قصرشیرین و سرپل ذهاب اصولگرا فراکسیون ولایت بدون فهرست آری
۳ محمدرضا امیرحسنخانی نایب رییس دوم فردوس و طبس اصولگرا فراکسیون ولایت تدبیر و توسعه آری
۴ بهرام پارسایی سخنگو شیراز اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۵ ولی داداشی دبیر آستارا مستقل فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۶ فردین فرمند عضو میانه اصلاح طلب فراکسیون امید بدون فهرست نه
۷ علی اردشیر لاریجانی عضو قم اصولگرا (اعتدالگرا) فراکسیون ولایت لیست امید آری

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
۱ علاءالدین بروجردی رییس بروجرد اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲ کمال دهقانی فیروزآبادی نایب رییس اول تفت و میبد اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۳ ابوالفضل حسن‌بیگی نایب رییس دوم دامغان اصولگرا فراکسیون ولایت بدون فهرست آری
۴ سید حسین نقوی حسینی سخنگو ورامین اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۵ محمدجواد جمالی نوبندگانی دبیر اول فسا اصولگرا فراکسیون ولایت صدای ملت نه
۶ سید محسن علوی دبیر دوم لامرد و مهر اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۷ شهروز برزگر کلشانی عضو سلماس اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۸ مصطفی کواکبیان عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۹ علیرضا رحیمی عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۰ مسعود گودرزی عضو ممسنی و رستم اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۱ علی نجفی عضو بابل اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۲ اردشیر نوریان عضو شهرکرد اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۳ هادی شوشتری عضو قوچان و فاروج اصلاح طلب فراکسیون امید اعتدال و توسعه آری
۱۴ مرتضی صفاری نطنزی عضو نطنز و قمصر مستقل فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۱۵ کاظم جلالی عضو تهران اصولگرا (اعتدالگرا) فراکسیون ولایت لیست امید آری
۱۶ حشمت‌الله فلاحت‌پیشه عضو اسلام‌آباد غرب اصولگرا فراکسیون ولایت اعتدال و توسعه آری
۱۷ محمدابراهیم رضایی عضو خمین اصولگرا فراکسیون ولایت تدبیر و توسعه آری
۱۸ هاجر چنارانی عضو نیشابور و تخت جلگه اصولگرا فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۱۹ ولی‌الله نانواکناری عضو بابلسر و فریدونکنار اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۲۰ محمدمهدی برومندی عضو مرودشت و پاسارگاد اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۱ سید قاسم جاسمی عضو کرمانشاه اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۲۲ جواد کریمی قدوسی عضو مشهد و کلات اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۳ مجتبی ذوالنور عضو قم اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه

کمیسیون انرژی

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
۱ فریدون حسنوند رییس اندیمشک اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲ حسین امیری خامکانی نایب رییس اول زرند و کوهبنان اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۳ سید علی ادیانی راد نایب رییس دوم قائمشهر اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۴ اسدالله قره‌خانی الوستانی سخنگو علی‌آباد کتول مستقل فراکسیون ولایت جبههٔ اعتدال آری
۵ کورش کرم‌پور حقیقی دبیر اول فیروزآباد اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۶ عبدالحمید خدری دبیر دوم بوشهر اصلاح طلب فراکسیون ولایت لیست امید نه
۷ جلال میرزایی عضو ایلام اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۸ احمد صفری عضو کرمانشاه اصلاح طلب فراکسیون ولایت لیست امید نه
۹ علی گلمرادی عضو ماهشهر اصلاح طلب فراکسیون ولایت لیست امید نه
۱۰ علی‌عسگر ظاهری عبده‌وند عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون ولایت لیست امید نه
۱۱ محمد خالدی سردشتی عضو لردگان اصلاح طلب فراکسیون ولایت تدبیر و توسعه نه
۱۲ حبیب‌الله کشت‌زر عضو بهبهان اصلاح طلب فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۱۳ هدایت‌الله خادمی عضو ایذه و باغملک اصلاح طلب فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۱۴ سکینه الماسی عضو کنگان و عسلویه اعتدالگرا فراکسیون امید اعتدال و توسعه نه
۱۵ بهروز نعمتی عضو تهران اعتدالگرا فراکسیون ولایت لیست امید آری
۱۶ سلام امینی عضو ایلام مستقل فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۱۷ احمد مرادی عضو بندرعباس و قشم اصولگرا فراکسیون ولایت تدبیر و توسعه نه
۱۸ عبدالله سامری عضو خرمشهر اصولگرا فراکسیون ولایت بدون فهرست آری
۱۹ قاسم ساعدی عضو دشت آزادگان و هویزه اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۲۰ حسن بهرام نیا عضو نهاوند اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۲۱ مجید ناصری‌نژاد عضو شادگان اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۲ غلامرضا شرفی عضو آبادان اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۲۳ عدل هاشمی پور عضو کهگیلویه اصولگرا فراکسیون ولایت معتمدین انقلابی نه

کمیسیون صنایع و معادن

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
۱ عزیز اکبریان رییس کرج اصولگرا فراکسیون ولایت بدون فهرست آری
۲ داریوش اسماعیلی نایب رییس اول سروستان اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۳ فریدون احمدی نایب رییس دوم قائمشهر اصولگرا فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۴ سعید باستانی سخنگو تربت حیدریه اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۵ سید جواد حسینی کیا دبیر اول سنقر و کلیائی اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۶ سیده حمیده زرآبادی دبیر دوم قزوین اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۷ محمدرضا منصوری عضو ساوه اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۸ محمدرضا نجفی عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۹ حمید گرمابی عضو نیشابور اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۰ رمضانعلی سبحانی‌فر عضو سبزوار اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۱۱ رامین نورقلی‌پور عضو کردکوی اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۲ علی اسدی کرم عضو شهر بابک اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۳ رضا انصاری عضو داراب اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۴ عبدالله رضیان عضو قائمشهر اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۵ سید مهدی مقدسی عضو اراک اصلاح طلب فراکسیون ولایت لیست امید نه
۱۶ ولی ملکی عضو مشکین‌شهر اصلاح طلب فراکسیون ولایت بدون فهرست آری
۱۷ غلام‌محمد زارعی عضو بویراحمد اعتدالگرا فراکسیون ولایت صدای ملت آری
۱۸ محمد عزیزی عضو ابهر اصولگرا فراکسیون ولایت اعتدال و توسعه نه
۱۹ محسن کوهکن ریزی عضو لنجان اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۰ حمیدرضا فولادگر عضو اصفهان اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۱ محمدحسین فرهنگی عضو تبریز اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۲ نادر قاضی پور عضو ارومیه اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۳ رضا علیزاده عضو ورزقان اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۴ محمدرضا ملکشاهی راد عضو خرم آباد و دوره اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
۱ غلامرضا تاجگردون رییس گچساران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۲ جهانبخش محبی‌نیا نایب رییس اول میاندوآب اصولگرا فراکسیون ولایت تدبیر و توسعه آری
۳ هادی قوامی نایب رییس دوم اسفراین اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۴ محمدمهدی مفتح سخنگو تویسرکان اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان
امید
آری
۵ محمد فیضی زنگیر دبیر اول اردبیل اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۶ محسن بیگلری دبیر دوم سقز و بانه اصلاح طلب فراکسیون ولایت صدای ملت نه
۷ غلامرضا حیدری عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۸ علی قربانی عضو بجنورد اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۹ محمدرضا تابش عضو اردکان اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۱۰ نبی هزارجریبی عضو گرگان اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۱ علی کاظمی باباحیدری عضو اردل و فارسان اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۲ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو رشت اصلاح طلب فراکسیون ولایت لیست امید آری
۱۳ مهرداد بائوج لاهوتی عضو لنگرود اصلاح طلب فراکسیون ولایت لیست امید آری
۱۴ مهدی فرشادان عضو سنندج مستقل فراکسیون ولایت اعتدال و توسعه نه
۱۵ محمد حسینی عضو تفرش و آشتیان اصلاح طلب فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۱۶ منصور مرادی عضو مریوان و سروآباد مستقل فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۱۷ عزت‌الله یوسفیان ملا عضو آمل اصولگرا فراکسیون ولایت اعتدال و توسعه آری
۱۸ حسن سلیمانی عضو کنگاور اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان
امید
آری
۱۹ محمد خدابخش عضو الیگودرز اصولگرا فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۲۰ شهباز حسن‌پور بیگلری عضو سیرجان و بردسیر اصولگرا فراکسیون ولایت بدون فهرست آری
۲۱ حمیدرضا حاجی بابایی عضو همدان و فامنین اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۲ عبدالرضا مصری عضو کرمانشاه اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۲۳ حسینعلی حاجی دلیگانی عضو شاهین‌شهر اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری

کمیسیون قضایی و حقوقی

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
۱ اللهیار ملکشاهی رییس کوهدشت اصولگرا فراکسیون ولایت اعتدال و توسعه نه
۲ محمد کاظمی نایب رییس اول ملایر اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۳ یحیی کمالی‌پور نایب رییس دوم اسفراین مستقل فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۴ حسن نوروزی سخنگو رباط‌کریم اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۵ حسین رضازاده دبیر اول کازرون اصلاح طلب فراکسیون امید بدون فهرست نه
۶ جلیل رحیمی دبیر دوم تربت جام و تایباد اصلاح طلب فراکسیون امید اعتدال و توسعه نه
۷ بهمن طاهرخانی عضو تاکستان اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۸ علی بختیار عضو گلپایگان اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۹ ژرژیک ابرامیان عضو مسیحیان ارمنی جنوب اصلاح طلب فراکسیون امید بدون فهرست آری
۱۰ محمدجواد فتحی عضو تهران اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۱ روح‌الله حضرت‌پور طلائیه عضو ارومیه مستقل فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۱۲ محمد دهقان عضو چناران اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری
۱۳ محمدعلی پورمختار عضو بهار و کبودرآهنگ اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی

ردیف نام سمت حوزهٔ انتخاباتی گرایش سیاسی فراکسیون لیست انتخاباتی سابقهٔ
نمایندگی
۱ علی‌محمد شاعری رییس بهشهر و نکا اصولگرا (اعتدالگرا) فراکسیون ولایت بدون فهرست نه
۲ جلال محمودزاده نایب رییس اول مهاباد اصلاح طلب فراکسیون امید جبههٔ اعتدال آری
۳ نظر افضلی نایب رییس دوم نهبندان اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان نه
۴ علی وقفچی سخنگو زنجان و طارم مستقل فراکسیون ولایت تدبیر و توسعه نه
۵ محمدباقر سعادت دبیر اول دشتستان اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۶ علی‌برز بختیاری دبیر دوم بافت اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۷ محمدصادق حسنی جوریابی عضو رشت اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۸ نورمحمد تربتی‌نژاد عضو گرگان اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۹ شمس‌الله شریعت‌نژاد عضو تنکابن و رامسر اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۱۰ احمدعلی کیخا عضو زابل اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید آری
۱۱ حبیب‌الله نیکزاده پناه عضو بم اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۲ رضا کریمی عضو اردبیل اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۳ عبدالله حاتمیان عضو درگز اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۴ علی اکبری عضو شیراز اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۵ علی اکبری عضو بجنورد اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۶ علی ابراهیمی عضو شازند اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۷ جواد کاظم نسب (الباجی) عضو اهواز اصلاح طلب فراکسیون امید لیست امید نه
۱۸ یوسف داوودی عضو سراب اصلاح طلب فراکسیون ولایت جبههٔ اعتدالگرایان نه
۱۹ علاءالدین خادم عضو سپیدان اصلاح طلب فراکسیون ولایت جبههٔ اعتدال نه
۲۰ علی‌محمد مرادی عضو قروه و دهگلان مستقل فراکسیون ولایت بدون فهرست آری
۲۱ عبدالغفور ایران‌نژاد عضو چابهار اصولگرا فراکسیون ولایت تدبیر و توسعه آری
۲۲ عباس پاپی‌زاده عضو دزفول اصولگرا فراکسیون ولایت معتمدین انقلابی آری
۲۳ سید راضی نوری عضو شوش اصولگرا فراکسیون ولایت ائتلاف اصولگرایان آری

جستارهای وابسته

انتخابات مجلس شورای اسلامی (۱۳۹۵–۱۳۹۴)

فهرست نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی