دانشگاه اکستر
University of Exeter
شعار Lucem sequimur
«ما به دنبال روشنایی هستیم»
تأسیس ۱۹۵۵ میلادی
نوع سراسری (دولتی)
مبالغ اعطایی ۱۹ میلیون پوند
رئیس فلوئلا بنجامین
دانشجویان ۱۵٬۷۲۰
مکان اکستر، دوون پادشاهی متحده
وب‌گاه

دانشگاه اکستر دانشگاهی در جنوب غربی انگلستان می‌باشد. بیشتر فعالیتهای این دانشگاه در شهر اکستر در استان دوون است.

دانشگاه اکستر دارای ۳ فضای آموزشی است: ستریتهام، سنت لوک (هر دو در اکستر)؛ و ترموف در کورن‌وال.

دانشگاه اکستر، یک دانشگاه پژوهشی دولتی است که در جنوب‌غربی انگلستان واقع است. دانشگاه در سال ۱۹۵۵ تأسیس شد و امتیاز سلطنتی را دریافت کرد، اگرچه قبلاً با نام «University College of the South West of England»، در سال ۱۹۲۲ تأسیس شده بود.

دانشگاه اکستر، شامل ۳ دانشگاه می‌شود: «Streatham» و «St Luke’s»، که هر دو در اکستر قرار دارند و «Tremough» که در شهر Cornwall (کرن وال) قرار دارد. ۲ دانشگاه Streatham و st Luke’s در شهر اکستر در منطقهٔ دِوان (Devon) قرار دارند، یعنی جایی که مؤسسات اصلی آموزش عالی واقع شده‌اند. دانشگاه Streatham بزرگ‌ترین دانشگاه اکستر است که شامل تعداد زیادی ساختمان‌های اداری و اجرایی است و به عنوان یکی از زیباترین دانشگاه‌های کشور شناخته می‌شود.

دانشگاه اکستر، توسط نشریهٔ «Sunday Times»، به عنوان یکی از دانشگاه‌های «Ivy League» (۹ دانشگاه برتر انگلستان)، معرفی شده است. دانشگاه اکستر، توسط نشریهٔ «Times Higher Education»، در سال ۲۰۰۸-۲۰۰۷، به عنوان «دانشگاه سال»، معرفی شد. این دانشگاه در «ارزیابی دانشجوی ملی که از سال ۲۰۰۵ آغاز شد، تاکنون جزء ۱۰ دانشگاه برتر، بوده است. دانشگاه اکستر، در آخرین رده‌بندی دانشگاه‌های انگلستان، رتبهٔ بین ۹ تا ۱۵ را در کشور کسب کرد.

دانشگاه اکستر در مارچ ۲۰۱۲، به گروه راسل (دانشگاه‌های برجستهٔ پژوهشی انگلستان)، پیوست. این دانشگاه همچنین عضو انجمن دانشگاه‌های اروپا می‌باشد.

رئیس دانشگاه «Baroness Benjamin»، می‌باشد که نویسنده و تاجر نیز می‌باشد. معاون دانشگاه پروفسور sir Steve Smith است که رئیس قبلی «دانشگاه انگلستان» از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ بوده است.