اندام‌های جنسی مردانه

خودارضایی مقعدی (به انگلیسی: Anal masturbation) به خودارضایی متمرکز بر مقعد و راست‌روده اشاره دارد. در انسان روش‌های گوناگونی برای کون‌ارضایی از جمله تحریک دستی اسفنکتر یا وارد کردن اشیاء درون آن همچون انگشتان دست، پا، مشت، ابزارهای مصنوعی، آب یا اسباب‌بازی‌های جنسی چون توپک مقعدی، درپوش مقعد، آلت مصنوعی، لرزاننده و ابزار ویژه شیردوشی پروستات وجود دارد.

روش

یک دلیل لذت کون‌ارضایی می‌تواند این باشد که سوراخ کون دارای تعداد فراوانی عصب محیطی حساس است. کارکرد ارگاسم در مردان تا حدی به کارکرد صحیح ماهیچه‌های نرم احاطه کننده پروستات و کف لگن بستگی دارد. دلیل لذت کون‌ارضایی برای مردان نیز به سبب ماهیچه‌های ذکر شده است و برای زنان به صورت غیر مستقیم، کون‌ارضایی سبب تحریک موضع جی، کلیتوریس و گردن رحم و در نتیجه لذت آنان می‌شود. برخی توپک‌های ویژه تحریک پروستات برای مردان ساخته شده‌اند. از آنجایی که ماهیچه‌های کون هنگام رسیدن فرد به اوج لذت جنسی منقبض می‌شوند، وجود شیئی که بتواند اسپنگتر را باز نگه دارد، می‌تواند سبب محکم‌تر شدن ماهیچه‌ها و در نتیجه شدت بیش‌تر در لذت ارگاسمی فرد بشود. برخی مردان گزارش کرده‌اند که با بهره‌گیری از توپک مقعدی یا ابزارهای دیگر در هنگام رابطه جنسی توانسته‌اند لذت ارگاسم را بسیار افزایش دهند. برای زنان هم به‌تقریب همین فرایند صورت می‌گیرد. اینکه یک مرد با تحریک ماهیچه‌های پروستات از راه مقعدش به اوج لذت جنسی برسد امر رایجی است.

تنقیه نیز می‌تواند هم به عنوان روشی برای تمیز کرد کون پیش از کون‌ارضایی و هم به عنوان یکی از روش‌های کون‌ارضایی مورد بهره‌بری باشد.

امنیت

دخول هر شیئی به کون بی‌خطر نیست. دیواره‌های داخلی کون درد را حس نمی‌کنند بنابراین گاهی حتی برای بیرون آوردن اشیاء از درون کون باید فرد مورد جراحی قرار بگیرد؛ حتی اگر جراحتی پدید نیامده باشد. حتی ممکن است فرد برای مدتی در قسمت اورژانس بیمارستان بستری شود. با این حال از جمله اقدام‌هایی که می‌توان برای بالا بردن امنیت کار کون‌ارضایی بهره برد می‌شود به خالی کردن مثانه (ادرار یا مدفوع کردن)، استعمال روان‌کننده‌ها در سوراخ کون و حصول اطمینان از اینکه شی مورد استفاده اندازه مناسب و نه زیاد بزرگی داشته باشد.

ابزار

مخروط‌های کون عموماً دارای یک پایه برای فرونرفتن کامل در سوارخ کون و همچنین بدون شیار هستند.

برخی تحریک‌کننده‌های کون به صورت موج‌دار ساخته می‌شوند که این خود به لذت هرچه بیش‌تر یاری می‌رساند. گاهی اگر شیئ به کار گرفته شده سخت و سفت باشد، ممکن است دیواره کون پاره شود یا مثلاً اگر با انگشت این عمل صورت بگیرد و فرد ناخن بلندی داشته باشد، امکان جراحت بیش‌تر می‌گردد. بهره‌گیری از سبزیجاتی چون هویج یا خیار که لبه‌های سفتی دارند، چنانچه حاوی میکروب بوده و به خوبی شسته نشده باشند، ممکن است حتی منجر به عفونت‌های بدخیم شود..

بهداشت

از نظر زیست‌شناسی، کون اندامی است که برای دفع باد شکم و مدفوع به وجود آمده است؛ بنابراین، در هنگام کون‌ارضایی، رعایت بهداشت بسیار مهم است.. می‌توان پیش از کون‌ارضایی توپک‌ها یا مخروط‌های کون را با کاندوم پوشاند. همچنین برای کاهش خطر انتقال جرم و باکتری از شریکی به شریک دیگر، می‌توان از روش‌های آمیزش آمیزش جنسی امن که توسط متخصصین ارائه می‌شوند، بهره برد. عفونت کس یا دهان در روابط از مقعد به دهان یا مقعدلیسی ممکن است اتفاق بیفتد.

جستارهای وابسته

نشان درگاه درگاه Sexuality