جواد نکونام
Iran vs. Montenegro 2014-05-26 (040).jpg
در بازی مقابل تیم آرژانتین در سال ۲۰۱۴
شناسنامه
نام کامل جواد نکونام
زادروز ۱۶ شهریور ۱۳۵۹ (۳۶ سال)
زادگاه شهر ری
قد ۱۸۶ سانتی‌متر
پست هافبک
اطلاعات باشگاهی
باشگاه کنونی خونه به خونه (سرمربی)
باشگاه‌های جوانان
نفت تهران
پاس
باشگاه‌های حرفه‌ای*
سال‌ها باشگاه‌ها بازی (گل)
۱۳۷۷–۱۳۸۴ پاس ۱۷۹ (۴۵)
۱۳۸۴–۱۳۸۵ الوحده ۱۱ (۳)
۱۳۸۵ الشارجه ۱۱ (۵)
۱۳۸۵–۱۳۹۱ اوساسونا ۱۴۹ (۲۴)
۱۳۹۰–۱۳۹۳ استقلال ۶۸ (۸)
۱۳۹۲ الکویت ۱۱ (۷)
۱۳۹۳– ۱۳۹۴ اوساسونا ۲۲ (۵)
۱۳۹۵–۱۳۹۴ سایپا ۱۵ (۳)
۱۳۹۵ العربی ۱۱ (۱)
تیم ملی
۱۹۹۸–۲۰۰۰ جوانان ایران
۱۹۹۹–۲۰۰۲ امید ایران ۶ (۲)
۲۰۰۰–۲۰۱۵ ایران ۱۵۱ (۳۹)
دوران مربیگری
۲۰۱۶ ایران (دستیار)
۲۰۱۷- خونه به خونه
  • تعداد بازی‌ها و گل‌ها فقط مربوط به بازی‌های لیگ داخلی است.

جواد نکونام (زاده ۱۶ شهریور ۱۳۵۹ در شهرریبازیکن بازنشسته اهل ایران است.

نکونام سابقه بازی در تیم‌های پاس تهران، الوحده امارات و الشارجه امارات، اوساسونا، استقلال تهران، الکویت و سایپا و العربی قطر را دارد.

دوران باشگاهی

پاس تهران

فصل ۷۸–۱۳۷۷

جواد نکونام در سال ۱۳۷۷؛ به تیم پاس تهران پیوست. پاس در نخستین حضور نکونام در این تیم، در پایان فصل ۷۸– ۱۳۷۷ در رده پنجم جدول جام آزادگان قرار گرفت.

فصل ۷۹–۱۳۷۸

نکونام در دومین فصل حضور در پاس تهران، همراه با این تیم، در رتبه هفتم جدول رقابت‌های جام آزادگان قرار گرفت.

فصل ۸۰–۱۳۷۹

جواد نکونام در سومین فصل حضور در پاس تهران همراه با این تیم، در رتبه ششم جدول رقابت‌های جام آزادگان قرار گرفت.

فصل ۸۱–۱۳۸۰

نکونام در چهارمین فصل حضور در پاس تهران، برای این تیم ۴ گل به ثمر رساند. با پایان رقابت‌ها نخستین دوره لیگ برتر در فصل ۸۱–۱۳۸۰؛ پاس در رتبه چهارم جدول رده‌بندی این رقابت‌ها قرار گرفت.

فصل ۸۲–۱۳۸۱

نکونام در پنجمین فصل حضور در پاس تهران همراه با این تیم، عنوان نایب قهرمانی دومین دوره لیگ برتر را کسب کرد. او در این فصل از رقابت‌ها، ۷ بار برای تیم پاس در مسابقات لیگ برتر گلزنی کرد.

فصل ۸۳–۱۳۸۲

جواد نکونام پس از شش فصل حضور درپاس تهران، همراه با این تیم؛ عنوان قهرمانی مسابقات لیگ برتر را به دست آورد. نکونام در رقابت‌های لیگ برتر ۱۰ گل برای تیم پاس به ثمر رساند. او در بازی هفته اول لیگ مقابل استقلال تهران که با تساوی ۲–۲ به پایان برسد، اولین گل خود را در رقابت‌های لیگ برتر به ثمر رساند.

فصل ۸۴–۱۳۸۳

نکونام در هفتمین فصل حضور در پاس تهران همراه با این تیم، عنوان ششم لیگ برتر را کسب کرد. او در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر؛ ۹ بار برای پاس گلزنی کرد.

پاس که در پایان رقابت‌های فصل گذشته لیگ برتر جواز حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورده بود، پس از صعود از مرحله گروهی، در دور یک‌چهارم‌نهایی این رقابت‌ها در مجموع دو بازی رفت‌وبرگشت مغلوب العین امارات شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. نکونام در مرحله گروهی این رقابت‌ها ۴ بار برای پاس گلزنی کرد (۲ گل از روی نقطه پنالتی).

فصل ۸۵–۱۳۸۴

نکونام در پایان فصل (۸۵–۸۴) مورد توجه باشگاه فوتبال بشیکتاش ترکیه قرار گرفت. رضا چلیم بای مربی وقت بشیکتاش، تعریف‌های مصطفی دنیزلی مربی آن زمان پاس از جواد نکونام را یکی از دلایل ارائه این پیشنهاد می‌داند. چند روز بعد از پیشنهاد باشگاه فوتبال بشیکتاش ترکیه این بار باشگاه فوتبال کایزرسلاوترن آلمان بود که خواستار وی شد. در حالی که رسانه‌های ایران از هم بازی شدن نکونام در کایزرسلاترن با فریدون زندی خبر می‌دادند باشگاه پاس به این پیشنهادها پاسخ منفی داد.

او در مجموع ۱۸۷ بار پیراهن تیم پاس را برتن کرد و ۴۹ گل هم برای تیمش به ثمر رساند. سرانجام پس از ۷ فصل حضور در پاس و با شروع نیم فصل ۰۶–۲۰۰۵ لیگ امارات جواد نکونام از تیم پاس تهران جدا شد و به باشگاه فوتبال الوحده امارات پیوست.

الوحده امارات و الشارجه امارات

جواد نکونام که با قراردادی یک میلیون دلاری به الوحده پیوسته بود بعد از انجام ۱۱ بازی و زدن ۳ گل این بار با قراردادی سه‌ماهه به ارزش سیصد و پنجاه هزار دلار به باشگاه الشارجه امارات پیوست. او در ۱۵ بازی با پیراهن الشارجه به میدان رفت و ۵ گل هم برای این تیم به ثمر رساند. عملکرد نکونام در جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ آلمان باعث شد تا بار دیگر تیم‌های اروپایی از جمله باشگاه فوتبال هرتابرلین آلمان خواهان به خدمت گرفتن وی باشند اما در نهایت وی با قرار دادی ۲ ساله به باشگاه فوتبال اوساسونا اسپانیا که صد و بیست و ششمین تیم دهه اول قرن ۲۱ باشگاه‌های جهان بود، پیوست.

اوساسونا

فصل ۰۷–۲۰۰۶

جواد نکونام در تیر ۱۳۸۵ با عقد قراردادی ۲ ساله، (با بندی که امکان تمدید یک‌ساله آنرا به طرفین می‌دهد) به تیم اوساسونا اسپانیا پیوست و پیراهن شماره ۲۴ این تیم را بر تن کرد. اوساسونا که در فصل گذشته لالیگا (۰۶–۲۰۰۵)؛ رتبه چهارم را کسب کرده بود، جواز حضور در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. اوساسونا در این مرحله از رقابت‌ها، در مجموع دو بازی رفت و برگشت مغلوب هامبورگ شد (گل زده کمتر در زمین حریف) و از صعود به رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا بازماند. نکونام در بازی رفت مقابل هامبورگ (تساوی ۰–۰) که نخستین حضور او در اوساسونا به شمار می‌رفت؛ به عنوان بازیکن ذخیره از دقیقه ۹۰ برای این تیم به میدان رفت. (اولین بازی رسمی در اوساسونا) او در بازی برگشت با هامبورگ؛ که با تساوی ۱–۱ به پایان رسید، بر روی نیمکت ذخیره قرار گرفت و برای این تیم به میدان نرفت.

با شکست در مقابل هامبورگ و عدم صعود به رقابت‌ها لیگ قهرمانان اروپا، اوساسونا در مسابقات جام یوفا به میدان رفت. نکونام در بازی با ترابوزان‌اسپور ترکیه از ابتدا در ترکیب اوساسونا قرار گرفت و برای این تیم در رقابت‌های جام یوفا به میدان رفت. پس از تساوی ۰–۰ با تیم بوردو فرانسه در بازی رفت، اوساسونا در بازی برگشت با گلزنی نکونام، این تیم را شکست داد و به مرحله یک هشتم نهایی جام یوفا صعود کرد.

نکونام در اولین فصل حضور در اوساسونا، در ۲۴ بازی برای این تیم در مسابقات لالیگا به میدان رفت و ۲ گل نیز به ثمر رساند. او با گذشت ۱۵ هفته از این رقابت‌ها، در بازی با ویارئال که با برتری ۱–۴ اوساسونا همراه بود؛ نخستین گل خود را در مسابقات لالیگا به ثمر رساند. با انجام بازی‌های هفته ۳۸ و پایان رقابت‌های لالیگا در فصل ۰۷–۲۰۰۶، اوساسونا در رتبه ۱۴ جدول این مسابقات قرار گرفت.‏

فصل ۰۸–۲۰۰۷

جواد نکونام در دومین فصل حضور در اوساسونا؛ پیراهن شماره ۲۵ این تیم را بر تن کرد. نکونام پیش از آغاز رقابت‌های فصل جدید فوتبال اسپانیا، در بازی دوستانه با ویارئال از ناحیه زانو مصدوم شد و شش ماه از میادین فوتبال دور شد. پس از پایان دوره مصدومیت (تا هفته ۲۳ لالیگا) نکونام از سوی کادر فنی اوساسونا مورد استفاده قرار نگرفت و تا پایان هفته ۳۸ لالیگا (هفته پایانی) در دو بازی به عنوان بازیکن ذخیره (۲۲ دقیقه حضور در دو مسابقه) برای این تیم به میدان رفت. اوساسونا در این فصل از رقابت‌ها، در رتبه ۱۷ جدول قرار گرفت.

فصل ۰۹–۲۰۰۸

جواد نکونام در سومین فصل حضور در اوساسونا؛ پیراهن شماره ۶ این تیم را بر تن کرد. در این فصل از رقابت‌ها، با اضافه شدن مسعود شجاعی به تیم اوساسونا؛ عملکرد نکونام نیز بهبود پیدا کرد. در اولین بازی فصل جدید مسابقات لالیگا، اوساسونا با گلزنی نکونام از روی نقطه پنالتی (خطا مدافعین حریف بر روی مسعود شجاعی) به تساوی ۱–۱ در مقابل ویارئال دست پیدا کرد. نکونام در بازی پایانی نیم‌فصل؛ که با شکست ۳–۱ اوساسونا در مقابل رئال مادرید همراه بود، تنها گل تیمش را به ثمر رساند. او در مجموع رقابت‌های این فصل لالیگا؛ ۸ گل به ثمر رساند. (۲ گل از روی نقطه پنالتی) با پایان این فصل از رقابت‌ها اوساسونا در رتبه ۱۴ جدول قرار گرفت.

فصل ۱۰–۲۰۰۹

جواد نکونام در چهارمین فصل حضور در اوساسونا ۳ بار برای این تیم گلزنی کرد.

با گذشت ۵ هفته از رقابت‌های لیگ اسپانیا، نکونام نخستین گل خود را از روی نقطه پنالتی در مقابل اسپورتینگ گیخون به ثمر رساند. او در بازی برگشت با اسپورتینگ گیخون (هفته ۲۴)؛ بار دیگر از روی نقطه پنالتی دروازه این تیم را باز کرد (باخت ۳–۲ اوساسونا). سومین گل نکونام در این فصل از رقابت‌های لالیگا در جریان مسابقه و در بازی مقابل رئال ساراگوسا به ثمر رسید. با پایان رقابت‌های لالیگا در فصل ۱۰–۲۰۰۹، اوساسونا در رتبه دوازدهم جدول این مسابقات قرار گرفت.

فصل ۱۱–۲۰۱۰

نکونام در سال ۲۰۱۰ به رغم پیشنهادهایی از باشگاه‌های فنرباغچه ترکیه و المپیاکوس یونان؛ بار دیگر قرار داد خود را با اوساسونا تمدید کرد.

او در این فصل از رقابت‌های لالیگا ۶ بار برای اوساسونا گلزنی کرد (۵ گل از روی نقطه پنالتی). با پایان رقابت‌های لالیگا در فصل ۱۱–۲۰۱۰، اوساسونا در رتبه نهم جدول این مسابقات قرار گرفت.

فصل ۱۲–۲۰۱۱

نکونام در آخرین فصل حضور در لالیگا همراه با اوساسونا در رتبه هفتم جدول این مسابقات قرار گرفت (با اختلاف ۴۶ امتیاز نسبت به صدر جدول).

با گذشت هشت هفته از مسابقات؛ نکونام در بازی با اتلتیک بیلبائو که با شکست ۳–۱ اوساسونا همراه بود، تک گل تیمش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. با گل کردن این پنالتی، تعداد گل‌های نکونام در اوساسونا از روی نقطه پنالتی به عدد ۱۰ رسید. او در ادامه مسابقات این فصل لالیگا، ۴ گل دیگر برای اوساسونا به ثمر رساند.

نکونام در آخرین فصل حضور در مسابقات لالیگا، سنگین‌ترین شکست‌های حضور در اوساسونا را با این تیم تجربه کرد. باخت ۸—۰ در مقابل بارسلونا، شکست ۷–۱ در بازی رفت مقابل رئال مادرید و باخت ۵–۱ برابر این تیم در بازی برگشت، شکست ۶–۰ در مقابل رایو وایکانو و باخت به والنسیا با نتیجه ۴–۰ از جمله سنگین‌ترین شکست‌های این فصل اوساسونا در رقابت‌های لالیگا بود.

اوساسونا در نخستین بازی خود در رقابت‌های کوپا دل ری؛ پس از غلبه بر آلمریا در مجموع دو بازی رفت و برگشت، در دومین گام به مصاف بارسلونا رفت. اوساسونا در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه ۶–۱ مغلوب بارسلونا شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

نکونام در بازی رفت مقابل بارسلونا که با شکست ۴–۰ اوساسونا همراه بود، در غیاب دو کاپیتان اصلی تیمش (فرانسیسکو پونیال و میگوئل فلانو)؛ بازوبند کاپیتانی اوساسونا را تا دقیقه ۷۰ بر بازو بست. (در دقیقه ۷۰ فرانسیسکو پونیال کاپیتان اول اوساسونا به میدان آمد. میگوئل فلانو کاپیتان دوم اوساسونا در این مسابقه غایب بود)‏ او در بازی برگشت مقابل بارسلونا که با شکست ۲–۱ اوساسونا همراه بود بر روی نیمکت ذخیره‌های اوساسونا قرار گرفت و برای این تیم به میدان نرفت.

نکونام پس از مهدی مهدوی‌کیا لژیونر ایرانی هامبورگ که در سال ۲۰۰۶ مقابل پورتو در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا بازوبند کاپیتانی هامبورگ را بر بازو بسته بود؛ دومین لژیونر ایران به شمار می‌رود که تجریه کاپیتانی یک تیم باشگاهی اروپایی را دارد.

در تیرماه ۱۳۹۱ نکونام علی‌رغم پیشنهاد ۲ میلیون یورویی باشگاه قطری الریان با قرارداد یکساله برای حضور در لیگ برتر فوتبال ایران با باشگاه فوتبال استقلال تهران به توافق رسید و رسماً به این تیم پیوست. پس از جدایی جواد نکونام از باشگاه اوساسونا، این باشگاه در بیانیه‌ای ضمن اشاره به حضور ۶ ساله این بازیکن در پامپلونا، برای او آرزوی موفقیت کرد.

استقلال تهران

فصل ۹۲–۱۳۹۱
جواد نکونام (راست) - پژمان منتظری (چپ)

جواد نکونام در تیر ۱۳۹۱ با عقد قراردادی یک ساله به تیم استقلال تهران پیوست. پیوستن نکونام به استقلال در حالی انجام شد؛ که امیر قلعه‌نویی سرمربی وقت استقلال، از او به عنوان کاپیتان جدید استقلال در فصل پیش رو نام برد. پس از انتشار خبر کاپیتانی نکونام در استقلال، فرهاد مجیدی که در آستانه پیوستن به استقلال قرار داشت؛ در مصاحبه‌ای انتقادی اعلام کرد: «شرط قلعه‌نویی مبنی بر کاپیتان بودن نکونام در این تیم را نمی‌پذیرد». پس از مصاحبه مجیدی، نکونام نیز در واکنش به موضوع کاپیتانی استقلال اعلام کرد: «برای مربیگری یا کاپیتانی به استقلال نیامده‌ام، اما هر تصمیمی که سرمربی تیم بگیرد، همه باید اطاعت کنند».

نکونام نخستین بار در هفته دوم لیگ برتر، در مقابل سایپا برای استقلال به میدان رفت. در این مسابقه که با شکست ۲–۱ استقلال همراه بود، فرهاد مجیدی که به دلیل مسئله کاپیتانی در استقلال حضور پیدا نکرده بود، از سوی هواداران این تیم تشویق شد. با گذشت شانزده هفته از مسابقات لیگ، نکونام در بازی با فولاد خوزستان که با شکست ۳–۲ استقلال همراه بود، از روی نقطه پنالتی اولین گل خود را برای استقلال به ثمر رساند. او تا پایان رقابت‌های لیگ برتر، در مجموع ۵ بار برای استقلال گلزنی کرد (۳ گل از روی نقطه پنالتی) و همراه با این تیم، به مقام قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کرد.

فصل ۹۳–۱۳۹۲

جواد نکونام در تیر ۱۳۹۲ برای یک فصل دیگر قرارداد خود را با باشگاه استقلال تمدید کرد. تمدید قرارداد نکونام در حالی انجام گرفت که محمد عباسی وزیر وقت وزارت ورزش و جوانان در دوره محمود احمدی‌نژاد؛ برای جلوگیری از رفتن این بازیکن به لیگ امارات (که به لیگ خلیج عربی تغییر اسم پیدا کرده بود) خواهان تمدید قرارداد این بازیکن با استقلال شده بود. علی کفاشیان رئیس وقت فدراسیون فوتبال ایران نیز اعلام کرد: «در نامه‌ای به احمدی‌نژاد خواهان پرداخت پول به نکونام برای ماندن این بازیکن در لیگ ایران شده است». این در حالی بود که امیر قلعه‌نویی سرمربی وقت استقلال؛ از تمدید قرارداد نکونام، اظهار بی‌اطلاعی کرده بود.

نکونام در دومین فصل حضور در استقلال، از روی نقطه پنالتی ۳ بار برای این تیم در مسابقات لیگ برتر گلزنی کرد. او در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا نیز ۳ گل (۲ گل از روی نقطه پنالتی)‏ برای استقلال به ثمر رساند.

الکویت کویت

در ۲۴ دی ماه نکونام در فاصله ۳ روز مانده تا شهرآورد با مبلغی بیش از ۵۰۰ هزار دلار به مدت ۴ ماه به این تیم کویتی پیوست. در مصاحبه‌ای با برنامه ۹۰ نکونام علت جداییش را دلخوری از امیر قلعه‌نویی نامید.

اوساسونا ۱۵–۲۰۱۴ (لیگ دسته دو اسپانیا)

نکونام در مرداد ۱۳۹۳ با عقد قراردادی دو ساله، به تیم سابقش اوساسونا؛ که در لیگ دسته دوم اسپانیا حضور داشت پیوست.
نکونام در حالی به تیم سابق خود بازگشت که زمستان فصل گذشته رئیس پیشین باشگاه مانع حضو او در این تیم شده بود. بازگشت نکونام به اوساسونا در حالی انجام گرفت که این بازیکن با دریافت طلب گذشته خود، با مبلغ کمتری تا پایان فصل برای این تیم به میدان رفت.

با گذشت سه هفته از رقابت‌های لیگ دسته دوم اسپانیا؛ نکونام برای نخستین بار در مقابل آلاوز برای اوساسونا به میدان رفت. در این مسابقه که با شکست ۳–۱ اوساسونا همراه بود، نکونام تک گل تیمش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. او تا پایان رقابت‌های لیگ دسته دوم اسپانیا (هفته ۴۲) در نیمی از بازی‌ها (۲۲مسابقه) برای اوساسونا به میدان رفت و ۵ بار برای این تیم در رقابت‌های لیگ دسته دوم اسپانیا گلزنی کرد (۳ گل از روی نقطه پنالتی).

در آخرین بازی لیگ دسته دوم اسپانیا، (هفته ۴۲) اوساسونا در غیاب دو بازیکن ایرانی خود (کریم انصاری‌فرد همبازی نکونام)، پس از تساوی ۲–۲ در مقابل سابادل در رتبه ۱۸ جدول رقابت‌های لیگ دسته دوم اسپانیا قرار گرفت و از سقوط به لیگ دسته سه اسپانیا نجات پیدا کرد.

نکونام در این فصل از رقابت‌ها عملکرد خوبی نداشت و در حالی که با تیم اوساسونا قراردادی دو ساله امضاء کرده بود، همراه با کریم انصاریفرد در فهرست ۶ نفره مازاد اوساسونا قرار گرفت و از این تیم کنار گذاشته شد.

سایپا

جواد نکونام در تیر ۱۳۹۴ با عقد قراردادی یک ساله، به تیم سایپا پیوست.

نکونام نخستین بار در هفته دوم لیگ برتر ۹۵–۱۳۹۴ در مقابل راه‌آهن برای سایپا به میدان رفت. نکونام که نیمه دوم مسابقه وارد زمین شده بود؛ یکی از دو گل سایپا را در این مسابقه به ثمر رساند. (سایپا۲– راه‌آهن۰)

با گذشت ۱۷ هفته از مسابقات لیگ برتر؛ نکونام پس از پرداخت مبلغی به مسئولین باشگاه سایپا؛ جهت صدور رضایت‌نامه، از این تیم جدا شد و به تیم العربی قطر پیوست. او در مجموع ۱۵ بار برای سایپا در مسابقات لیگ برتر به میدان رفت و ۳ گل نیز به ثمر رساند.

العربی قطر

جواد نکونام در بهمن ۱۳۹۴ با عقد قراردادی ۴ ماهه (با بندی که امکان تمدید آنرا به مدت یک فصل دیگر به طرفین می‌دهد) به تیم العربی قطر پیوست.

نکونام که پیراهن شماره ۹۲ العربی را بر تن داشت؛ همراه با این تیم در پایان فصل ۱۶–۲۰۱۵ در رتبه هشتم لیگ قطر قرار گرفت. نکونام در این فصل از رقابت‌ها عملکرد خوبی نداشت و بازی‌های او مورد انتقاد رسانه‌های قطری و مسئولین باشگاه العربی قطر قرار گرفت.‏‏

با پایان قرارداد چهارماهه و جدایی از العربی؛ نکونام در تیر ۱۳۹۵ از فوتبال خداحافظی کرد.

تیم ملی

در حالی که در آمار سایت‌های داخلی ایران؛ اولین بازی ملی نکونام، در مقابل اکوادور در سال ۱۳۷۸ ذکر شده است، در آمار رسمی فیفا موسوم به باشگاه صدتایی فیفا، بازی با سوریه در سال ۱۳۷۹ به عنوان نخستین بازی ملی نکونام ذکر شده است (بازی با اکوادور، به عنوان بازی رسمی ملی، محسوب نشده است). بازی با منتخب لیگ دانمارک در سال ۲۰۰۳ نیز از سوی سایت فیفا به عنوان بازی رسمی محسوب نشده است.

آمار رسمی باشگاه صدتایی فیفا

جواد نکونام از سال ۱۳۷۹، سابقه بازی در تیم ملی فوتبال ایران را دارد. نکونام نخستین بار در رقابت‌های قهرمانی فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۰ در مقابل سوریه پیراهن تیم ملی را بر تن کرد. نکونام پس از چهار سال حضور در تیم ملی، در بازی‌های قهرمانی فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۴، در مقابل لبنان اولین گل ملی خود را به ثمر رساند. بنا بر آمار رسمی فیفا؛ موسوم به باشگاه صدتایی فیفا، نکونام با انجام ۱۴۸ بازی ملی پس از علی دایی بیشترین بازی ملی را در کارنامه دارد. بر اساس این آمار؛ نکونام پس از علی دایی و کریم باقری، به صورت مشترک با علی کریمی با ۳۹ گل زده، سومین گلزن برتر تاریخ فوتبال ایران می‌باشد.

دعوت به تیم ملی

جواد نکونام نخستین بار در بازی‌های قهرمانی فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۰، در مقابل سوریه؛ پیراهن تیم ملی را بر تن کرد.

او پس از نیمکت نشینی در مقابل تیم‌های قزاقستان و فلسطین، در ۸ خرداد ۱۳۷۹ به عنوان بازیکن ذخیره، در مقابل سوریه به میدان رفت و اولین بازی خود را برای تیم ملی ایران انجام داد. در این مسابقات جلال طالبی هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشت.

نکونام در شهریور ۱۳۷۹ در فهرست اولیه ۳۱ بازیکن دعوت شده برای حضور در بازی‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۰ قرار گرفت، اما در لیست نهایی ۲۳ نفره که از سوی جلال طالبی برای حضور در این رقابت‌ها اعلام شد قرار نگرفت، و از تیم ملی کنار گذاشته شد.

مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲

با آغاز دور نخست رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۰۲، آدمار براگا هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفت. در این بازی‌ها که به صورت متمرکز در تبریز برگزار شد، تیم ملی ایران پس از شکست گوآم و تیم ملی فوتبال تاجیکستان به دور دوم این رقابت‌ها راه پیدا کرد. در این مرحله از رقابت‌ها جواد نکونام در فهرست بازیکنان دعوت شده از سوی براگا قرار نگرفت و برای تیم ملی ایران به میدان نرفت.

دور دوم مقدماتی

با قرعه‌کشی دور دوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۰۲، تیم ملی ایران با تیم‌های عربستان، عراق، بحرین و تایلند هم‌گروه شد. نکونام که پیراهن شماره ۱۳ تیم ملی را بر تن داشت، در نخستین تجربه خود در این رقابت‌ها، در مقابل عربستان به میدان رفت. (ایران ۲– عربستان۰). پس از تساوی بدون گل در دومین بازی مقابل تایلند، نکونام در مقابل تیم‌های عراق و بحرین برای تیم ملی ایران به میدان نرفت. او در بازی برگشت با عربستان که با تساوی ۲–۲ به پایان رسید نیز بر روی نیمکت ذخیره‌های تیم ملی قرار گرفت. در ادامه بازی‌های برگشت، نکونام از سوی میروسلاو بلاژویچ؛ در مقابل تیم‌های تایلند، عراق و بحرین در ترکیب تیم ملی قرار گرفت. با شکست ۳–۱ ایران در آخرین بازی مرحله گروهی در مقابل بحرین، تیم ملی ایران در رتبه دوم گروه قرار گرفت و برای کسب سهمیه در جام جهانی ۲۰۰۲، به مصاف امارات (تیم دوم گروه مقابل) در مرحله پلی آف آسیا رفت.

پلی‌اف

تیم ملی ایران در بازی پلی آف آسیا؛ پس از شکست دادن امارات در بازی رفت با نتیجه ۰–۱، در بازی برگشت نیز با سه گل امارات را مغلوب کرد و برای کسب آخرین سهمیه فوتبال آسیا در جام جهانی ۲۰۰۲ به مصاف ایرلند نماینده قاره اروپا رفت. در این مرحله از رقابت‌ها که به صورت رفت و برگشت در دوبلین و تهران برگزار شد تیم ملی ایران پس از باخت ۲–۰ در بازی رفت؛ با نتیجه ۰–۱ در بازی برگشت ایرلند را شکست داد، اما با توجه به گل زده کمتر؛ از صعود به رقابت‌های جام جهانی ۲۰۰۲ بازماند. نکونام در بازی رفت و برگشت در مقابل ایرلند برای تیم ملی ایران به میدان نرفت.

جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۴

پس از عدم راهیابی به جام جهانی ۲۰۰۲ و خداحافظی کریم باقری از تیم ملی، نکونام با پیراهن شماره ۶ از سوی برانکو ایوانکویچ به عنوان بازیکن ثابت در ترکیب تیم ملی ایران مورد استفاده قرار گرفت.

با آغاز بازی‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۴؛ تیم ملی ایران با تیم‌های تایلند، ژاپن و عمان در گروه چهارم این مسابقات قرار گرفت. نکونام در اولین بازی ایران در این رقابت‌ها؛ که با برتری ۰–۳ در مقابل تایلند همراه بود یک گل به ثمر رساند. پس از باخت ایران در مقابل چین در بازی نیمه نهایی (باخت در ضربات پنالتی)، تیم ملی ایران در بازی رده‌بندی موفق شد با نتیجه ۲–۴ بحرین را شکست دهد و به مقام سوم این رقابت‌ها دست پیدا کند. نکونام در این مسابقه گل اول ایران را به ثمر رساند.

جام جهانی ۲۰۰۶

مرحله انتخابی

تیم ملی ایران در دور نخست مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۰۶؛ با تیم‌های لائوس، اردن و قطر در گروه اول این مسابقات قرار گرفت. نکونام در آخرین بازی تیم ملی ایران در این مرحله از رقابت‌ها؛ در مقابل لائوس دو گل به ثمر رساند. (بازی برگشت ایران ۷– لائوس ۰)

در دور دوم این مسابقات؛ تیم ملی ایران با تیم‌های بحرین، کره شمالی و ژاپن در یک گروه قرار گرفت. نکونام در این مرحله از رقابت‌ها؛ در بازی رفت با کره شمالی که با برتری ۰–۲ ایران همراه بود یک گل به ثمر رساند. در آخرین بازی این مرحله از رقابت‌ها، تیم ملی ایران با نتیجه ۲–۱ مغلوب ژاپن شد و به عنوان تیم دوم گروه، به مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ راه پیدا کرد.

بازی‌های جام جهانی ۲۰۰۶

تیم ملی ایران پس از صعود به جام جهانی ۲۰۰۶، با تیم‌های مکزیک، پرتغال و آنگولا در گروه D این رقابت‌ها قرار گرفت. پس از شکست ۳–۱ در مقابل مکزیک؛ نکونام برای دومین بار در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۰۶ در مقابل پرتغال به میدان رفت. نکونام که در بازی با مکزیک یک کارت زرد گرفته بود؛ در بازی با پرتغال نیز یک کارت زرد دریافت کرد و بازی سوم تیم ملی ایران در مقابل آنگولا را از دست داد. (ایران۱– آنگولا۱)

جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷

وی به همراه مهدی مهدوی کیا و یک بازیکن اماراتی تنها بازیکنان آسیا هستند که در چهار دوره از جام ملت‌های آسیا(۲۰۱۱٬۲۰۰۷٬۲۰۰۴ و ۲۰۱۵) حضورت داشته‌اند. وی همچنین در دو دوره جام جهانی در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ به همراه تیم ملی ایران حضور داشته است.

نکونام در ۱۱ فروردین سال ۱۳۹۴ و بعد از بازی دوستانه مقابل تیم ملی سوئد طی یک نامه از مسابقات ملی خداحافظی کرد. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران پس از خداحافظی وی گفت:

نکونام بهترین کاپیتان دوران مربیگری من بود، حتی بالاتر از بازیکنانی مانند دونادونی، رائول، کین و رونالدو.

حاشیه‌ها

شکایت از هکر

در شهریور سال ۱۳۸۸ وب‌سایت باشگاه اوساسونا در خبری مدعی شد که قرارداد جواد نکونام و مسعود شجاعی، دو بازیکن ایرانی خود را به دلیل درگیری در یک کلوب شبانه فسخ کرده است. پس از این خبر؛ باشگاه اوساسونا به طور رسمی از دو بازیکن ایرانی خود عذرخواهی کرد و علت این اتفاق را هک شدن وب‌گاه رسمی باشگاه دانست. پس از مدتی با شکایت نکونام و شجاعی، پلیس اسپانیا؛ هکر را دستگیر کرد.

مچ‌بند سبز

در آخرین دیدار تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی در برابر تیم ملی فوتبال کره جنوبی، جواد نکونام و تعدادی از بازیکنان دیگر تیم ملی ایران با مچ‌بند سبز وارد زمین بازی شدند، در حالی که در آن زمان رنگ سبز به عنوان نماد تبلیغاتی یکی از کاندیدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران بود. این اتفاق بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی و هچنین داخلی ایران داشت. در بین دونیمه این دیدار، مهدی تاج نایب رئیس وقت فدراسیون فوتبال ایران، با اطلاع از جوی که بلافاصله در شبکه‌های مجازی راه افتاده بود از بازیکنان درخواست کرد تا این دست‌بندها را باز کنند.

پس از جدایی از استقلال

جواد نکونام پس از جدایی از استقلال در بهمن ۱۳۹۲ و پیوستن به الکویت در مصاحبه‌ای با روزنامه خبر ورزشی بدون اینکه نامی از امیر قلعه‌نویی ببرد وی را تهدید به افشاگری دربارهٔ نحوه جدایی ایمان موسوی از استقلال کرد.

پیش از بازگشت به اسپانیا

پس از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و در حالی که نکونام انتظار داشت باشگاه استقلال وی را به خدمت بگیرد و زمانی که هیچ‌کدام از تیم‌های داخلی برای خرید وی علاقه‌ای نشان نداد، وی در مصاحبه‌ای با روزنامه خبر ورزشی (مورخ ۵ مرداد ۱۳۹۳) از تلاش امیر قلعه‌نویی برای گرفتن جای کارلوس کیروش (سرمربی تیم ملی فوتبال ایران) صحبت کرد. وی در این مصاحبه مدعی شد امیر قلعه‌نویی بعد از باخت استقلال در دربی هفتاد و چهارم از فرط خوشحالی رقصیده است! امیر قلعه‌نویی نیز در واکنش به این اظهارات در جمع دوستانه‌ای عنوان داشت «همه نکونام را می‌شناسند. او از هر تیمی که بیرون آمده علیه مربیانش صحبت کرده و نیازی نیست من در موردش چیزی بگویم.» و سپس در مصاحبه با سایت رسمی باشگاه فوتبال استقلال گفت:

اگر امروز این بازیکن به استقلال برگشته بود، من الان بهترین آدم روی زمین بودم. برای این صحبت هم سند دارم. هواداران استقلال می‌توانند به مصاحبه این بازیکن بعد از اینکه به استقلال آمد و یا بعد از مراسم توپ طلای آسیا مراجعه کنند تا متوجه این صحبت من بشوند. آن روز من مرد بودم و با معرفت و ایشان چند بار گفت که من به خاطر قلعه نویی به استقلال آمدم اما حالا همه چیز تغییر کرده است. جالب است که این بازیکن مدعی شده دو فصل قبل اتفاقهایی در تیم رخ داده است، من از هواداران می‌خواهم به این سئوال فکر کنند که چرا ایشان با این ادعاهایی که مطرح کرده در پایان فصلی که استقلال قهرمان شد، سکوت کرد و این اتهامات را مطرح نکرد و موقعی این حرفها را به زبان آورد که فصل پیش از استقلال جدا شد؟! با این وجود، بهترین پاسخ، زبان قانون است. ایشان باید به زودی در دادگاه قضایی مستندات خودش را دربارهٔ بحث جانشینی کی روش و شادی بعد از شکست استقلال در داربی و مسائل دیگر را ارائه بدهد و این چنین مشخص خواهد شد که چه کسی اخلاق را زیر پا می‌گذارد؟ !

پس از این نکونام در واکنش به شکایت امیر قلعه‌نویی در مصاحبه با ایسنا اظهار داشت:

یکی از نکات تاریک فوتبال من این است که یکسال و نیم شاگرد شما در استقلال بودم و خیلی دیر این مسایل را فهمیدم. بنده افتخارم این است که شاگردی امثال شاهرخی، فرکی، ذولفقارنسب، پرویز ابوطالب، یاوری، ابراهیم قاسمپور و … را کرده‌ام نه شما! البته شما حق دارید در مورد من زیاد حرف بزنید چون مقابل آدم بزرگتر از خودت قرار گرفته‌اید. شما که در دوران بازیگری‌تان به اندازه شماره پیراهن من هم افتخار کسب نکرده‌اید! شما دو، سه تا مصاحبه کرده‌اید ولی هنوز نسبت به اقدام‌های دلال منشوری اعلام برائت نکرده‌اید. آیا این کارهایی که کرده را قبول دارید یا ندارید؟ بحث من اصلاً ماندن یا نماندن خودم در استقلال نبوده، چون خودتان می‌دانید که ادامه همکاری ما بعد از چنین ماجراهایی امکانپذیر نبود. حرف من این است که شما خبر داشتید دلال منشوری چه کار می‌کند یا نه؟ برای شما بد است که نزدیکترین افراد به شما این کارها را می‌کنند و خودتان متوجه نیستید. البته ایمان موسوی در مصاحبه‌اش گفت که شما می‌دانستید و واقعاً برای من سؤال است که اگر می‌دانستید برخوردی کردید یا نه؟

نکونام در جریان این درگیری‌های لفظی نیز در صفحه رسمی خود در اینستاگرام عکسهایی از خود به همراه سید مهدی رحمتی و فرهاد مجیدی که به عنوان مخالفان امیر قلعه‌نویی شناخته می‌شدند منتشر کرد. که البته با واکنش تند هواداران استقلال همراه شد.

خداحافظی از فوتبال

جواد نکونام با انتشار بیانیه‌ای در تاریخ ۲۵ تیر ۱۳۹۵ به صورت رسمی از فوتبال خداحافظی کرد.

افتخارات

تیمی

فردی

  • بهترین بازیکن سال ۱۳۸۶ فوتبال ایران :

در مراسم انتخاب بهترین بازیکن فصل فوتبال ایران که با عنوان «توپ طلایی» در سال ۱۳۸۶ برگزار شد جواد نکونام با نظر کارشناسان رشتهٔ فوتبال به عنوان بهترین بازیکن فصل اخیر فوتبال ایران انتخاب شد.

  • نامزد کسب عنوان بهترین بازیکن سال ۲۰۱۳ آسیا:

در سال ۲۰۱۳ میلادی، جواد نکونام از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا در فهرست ۳ بازیکن برتر آسیا در این سال قرار گرفت.

آمارها

آمار باشگاهی

بروز رسانی: ۱۵ شهریور ۱۳۹۱

فصل تیم کشور دسته بازی گل
۷۸/۷۹ پاس  ایران ۱ ۲۳ ۲
۷۹/۸۰ پاس  ایران ۱ ۲۴ ۵
۸۰/۸۱ پاس  ایران ۱ ۲۱ ۵
۸۱/۸۲ پاس  ایران ۱ ۳۲ ۴
۸۲/۸۳ پاس  ایران ۱ ۳۱ ۷
۸۳/۸۴ پاس  ایران ۱ ۳۱ ۱۰
۸۴/۸۵ پاس  ایران ۱ ۲۵ ۹
۸۵/۸۶ الوحده  امارات متحده عربی ۱ ۱۱ ۳
۸۵/۸۶ الشارجه  امارات متحده عربی ۱ ۱۱ ۵
۸۶/۸۷ اوساسونا  اسپانیا ۱ ۲۴ ۲
۸۷/۸۸ اوساسونا  اسپانیا ۱ ۳ ۰
۸۸/۸۹ اوساسونا  اسپانیا ۱ ۲۷ ۷
۸۹/۹۰ اوساسونا  اسپانیا ۱ ۲۷ ۷
۹۰/۹۱ اوساسونا  اسپانیا ۱ ۲۷ ۷
۹۱/۹۲ استقلال  ایران ۱ ۴۴ ۸
۹۲/۹۳ الکویت  کویت ۱ ۰ ۰

گل‌های ملی

گل‌های جواد نکونام در تیم ملی فوتبال ایران
# تاریخ مکان حریف گل نتیجه مسابقه توضیحات
* ۱۲ بهمن ۱۳۸۱ استادیوم هنگ کنگ، سو کون پو، هنگ کنگ  دانمارک(منتخب لیگ دانمارک) ۱–۰ ۱–۰ جام کارلسبرگ ۲۰۰۳ این مسابقه با تیم لیگ دانمارک انجام شد و بازی رسمی در سایت فیفا به شمار نمی‌رود
۱ ۲۸ خرداد ۱۳۸۳ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  لبنان ۳–۰ ۴–۰ مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۴
۲ ۳ تیر ۱۳۸۳ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  عراق ۱–۰ ۲–۱ مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۴
۳ ۵ تیر ۱۳۸۳ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  سوریه ۴–۱ ۴–۱ مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۴
۴ ۳۰ تیر ۱۳۸۳ مرکز ورزشی المپیک، چونگ‌کینگ، چین  تایلند ۲–۰ ۳–۰ جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۴
۵ ۱۶ مرداد ۱۳۸۳ ورزشگاه کارگران، پکن، چین  بحرین ۱–۰ ۴–۲ جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۴
۶ ۲۷ آبان ۱۳۸۳ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  لائوس ۵–۰ ۷–۰ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶
۷ ۲۷ آبان ۱۳۸۳ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  لائوس ۷–۰ ۷–۰ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶
۸ ۱۰ فروردین ۱۳۸۴ ورزشگاه کیم ایل سونگ، پیونگ‌یانگ، کره شمالی  کره شمالی ۲–۰ ۲–۰ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶
۹ ۸ خرداد ۱۳۸۴ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  جمهوری آذربایجان ۱–۰ ۲–۱ دوستانه
۱۰ ۲ شهریور ۱۳۸۴ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  لیبی ۲–۰ ۴–۰ دوستانه
۱۱ ۲ شهریور ۱۳۸۴ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  لیبی ۳–۰ ۴–۰ دوستانه
۱۲ ۲۵ مرداد ۱۳۸۵ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  سوریه ۱–۰ ۱–۱ مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷
۱۳ ۱۵ شهریور ۱۳۸۵ ورزشگاه عباسیون، دمشق، سوریه  سوریه ۲–۰ ۲–۰ مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷
۱۴ ۱۱ تیر ۱۳۸۶ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  جامائیکا ۱–۰ ۸–۱ دوستانه
۱۵ ۱۱ تیر ۱۳۸۶ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  جامائیکا ۳–۰ ۸–۱ دوستانه
۱۶ ۲۴ تیر ۱۳۸۶ ورزشگاه ملی، بوکیت جلیل، مالزی چین چین ۲–۲ ۲–۲ جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷
۱۷ ۲۷ تیر ۱۳۸۶ ورزشگاه ملی، بوکیت جلیل، مالزی  مالزی (پنالتی) ۱–۰ ۲–۰ جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷
۱۸ ۵ خرداد ۱۳۸۷ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  زامبیا (پنالتی) ۲–۱ ۳–۲ دوستانه
۱۹ ۲ تیر ۱۳۸۷ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  کویت ۱–۰ ۲–۰ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰
۲۰ ۱۶ شهریور ۱۳۸۷ ورزشگاه ملک فهد، ریاض، عربستان  عربستان سعودی ۱–۱ ۱–۱ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰
۲۱ ۲۴ مهر ۱۳۸۷ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  کره شمالی ۲–۰ ۲–۱ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰
۲۲ ۲۳ بهمن ۱۳۸۷ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  کره جنوبی ۱–۰ ۱–۱ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰
۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۸۸ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  اردن ۱–۰ ۱–۰ مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱
۲۴ ۱۲ اسفند ۱۳۸۸ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  تایلند ۱–۰ ۱–۰ مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱
۲۵ ۱۲ دی ۱۳۸۹ ورزشگاه جاسم بن حمد، دوحه، قطر  آنگولا ۱–۰ ۱–۰ دوستانه
۲۶ ۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  اندونزی ۱–۰ ۳–۰ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴
۲۷ ۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  اندونزی ۲–۰ ۳–۰ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴
۲۸ ۱۳ مهر ۱۳۹۰ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  فلسطین (پنالتی) ۳–۰ ۷–۰ دوستانه
۲۹ ۲۴ آبان ۱۳۹۰ ورزشگاه گلورا بانک کارنو، تاناه آبانگ، اندونزی  اندونزی (پنالتی)۴–۱ ۴–۱ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴
۳۰ ۲۵ مهر ۱۳۹۱ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  کره جنوبی ۱–۰ ۱–۰ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴
۳۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  لبنان (پنالتی)۲–۰ ۵–۰ مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵
۳۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  لبنان (پنالتی)۳–۰ ۵–۰ مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵
۳۳ ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  لبنان ۵–۰ ۵–۰ مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵
۳۴ ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  لبنان ۲–۰ ۴–۰ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴
۳۵ ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ ورزشگاه آزادی، تهران، ایران  لبنان ۴–۰ ۴–۰ مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴
۳۶ ۲۹ آبان ۱۳۹۲ ورزشگاه شهر ورزشی کمیل شمعون، بیروت، لبنان  لبنان (پنالتی) ۳–۰ ۴–۱ مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵
۳۷ ۶ فروردین ۱۳۹۴ ان وی آرنا، زانکت پولتن، اتریش  شیلی ۱–۰ ۲–۰ دوستانه
۳۸ ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ ورزشگاه فرندز آرنا، سولنا، سوئد  سوئد (پنالتی) ۱–۲ ۱–۳ دوستانه

جستارهای وابسته