استقلال نوین رشت
نام کامل باشگاه باشگاه فوتبال استقلال رشت
تاریخ تأسیس ۱۳۸۷ با نام اکباتان رشت
۱۳۸۹ تغییر نام به استقلال نوین رشت
۱۳۹۴ تغییر نام به استقلال رشت
نام ورزشگاه مجموعه ورزشی ارشاد رشت
لیگ جام گیل
۹۵–۱۳۹۴ نایب قهرمان دسته ۱ گیلان
وب‌گاه
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
لباس اول
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
لباس دوم

باشگاه فوتبال استقلال رشت یک باشگاه فوتبال در شهر رشت، ایران است.

این تیم فوتبال به طور غیررسمی در سال ۱۳۸۵ شروع به کار کرد و در طی سالهای ۱۳۸۶–۱۳۸۵ اقدام به انجام بازیهای دوستانه جمع‌آوری بازیکنان جوان و مستعد و اخذ مجوزهای لازم جهت شرکت در مسابقات از اقدامات این مجموعه بود. از سال ۱۳۸۷ رسماً تأسیس و با نام اکباتان رشت در مسابقات لیگ دسته اول استان گیلان حضور یافت. در سال ۸۸ با کسب عنوان قهرمانی لیگ دسته اول گیلان و صعود به لیگ برتر استان اولین موفقیت رسمی این باشگاه رقم خورد. در فصل ۸۹ نیز در مسابقات سوپر لیگ استان رقابت نموده و در پایان همین فصل به استقلال نوین رشت تغییر نام داد. از سال ۱۳۹۴ نیز با دریافت مجوزهای لازم و تغییرات در کادر مدیریتی باشگاه با نام استقلال رشت در مسابقات استانی ادامه حضور داد.

ریشه این باشگاه ارتباطی با تیم‌های تاج رشت، ابوذر رشت، استقلال رشت، استقلال شهرداری رشت و پگاه گیلان ندارد و این تیم‌ها با انتقال امتیاز هم اکنون با نام داماش گیلان در رقابت‌ها حضور دارد.

تیم فوتبال استقلال رشت در سال ۱۳۹۵ با نایب قهرمانی در مسابقات دسته اول فوتبال گیلان به همراه تیم ملوان رشت به لیگ برتر فوتبال گیلان، جام گیل صعود کرد و هم اکنون در این مسابقات بازی می‌کند.

جستارهای وابسته